reklama

Prázdniny v KHL. Lev Praha dnes odlétá s rodinami do Dubaje

Lvi si od hokeje na chvíli odpočinou. První týden dlouhé olympijské přestávky stráví na soustředění v Dubaji. Lvi si od hokeje na chvíli odpočinou. První týden dlouhé olympijské přestávky stráví na soustředění v Dubaji. autor: Lev Praha
Lev Praha odlétá bez svého kapitána trénovat do Dubaje. U moře si dlouhou přestávku v KHL zpříjemní i několik dalších ruských týmů.

Praha - Jiří Novotný si včera vyzvedl hokejovou výzbroj a opustil kabinu Lva Praha. Následující týden před olympijskými hrami v Soči bude trénovat doma v Českých Budějovicích s prvoligovým Motorem.

Kontinentální hokejová liga se podřídila úspěchu sborné v Soči, včera se hrály poslední zápasy (více o tom čtěte ZDE). Všechny týmy, včetně Lva, tak čeká čtyřtýdenní dovolená bez hokeje. Pražský tým dnes místo hokeje vyráží i s rodinami na kondiční soustředění do Dubaje, a Novotný tak neměl moc na výběr.

Čeští hokejisté působící v Evropě se totiž v Praze sejdou až pátého února a hned druhý den odletí speciálem do dějiště turnaje. Na rozdíl od spoluhráčů z Ameriky stihnou i zahajovací ceremoniál. Lev bude tohle všechno sledovat v televizi na pláži prosluněné Dubaje.

Trénink jen ráno, pak budou Lvi s rodinami

"Forma se těžko nabírá a lehce ztratí, v dlouhé přestávce budeme muset pořádně potrénovat. Kluci si máknou v Dubaji a doma, já uvidím, jak vytížený budu na olympiádě. Pokud třeba nebudu hrát, budu na sobě muset také nějakým způsobem zapracovat," říká kapitán týmu Novotný, který jako jediný do Dubaje neodcestuje.

"Budeme trénovat jen jednou týdně ráno a bez ledu, pak budou mít hráči volno a čas na své rodiny. Během sezony tráví většinu času daleko odsud v Rusku, bude to pro všechny příjemná změna," prozradil hlavní kouč Kari Jalonen.

Do Dubaje odlétá ve stejnou dobu také několik dalších týmů KHL, například Kazaň nebo Doněck. Pro řadu z nich to bude velice příjemná změna, třeba v Kazani minulý týden udeřila tuhá zima. Teploty dosahovaly až -25 °C.

Lev bude v teple u moře především odpočívat a střádat síly na závěr sezony. Před koncem základní části čeká pražský tým po olympijské přestávce ještě čtyřzápasová série na domácím ledě, která rozhodne o tom, zda Lev začne první kolo play off s výhodou domácího prostředí.

Po návratu z Dubaje poletí Lev trénovat do Švýcarska

Aktuálně figuruje pražský tým na čtvrtém místě Západní konference, pátá Riga ztrácí jen tři body.

"Ještě jsem v Dubaji nikdy nebyl a moc se tam těším. Hlavně na to, že strávím zhruba týden s přítelkyní, na kterou během sezony nemám moc času. Bude tam teplo, můžeme si zahrát třeba golf nebo tenis," těší se třeba útočník pražského týmu Michal Birner.

"Budeme mít čas třeba na tenis nebo na golf, to je v téhle fázi sezony skvělé. Můžeme si od hokeje alespoň na chvíli odpočinout," dodal Birner, zatímco si trenéři při cestě v letadle z posledního tripu mezi sebou domlouvali zápasy v beach volejbalu.

"Olympijská přestávka je dlouhá, ale pro všechny stejná. Pro nás bude hlavní především její druhá polovina. Po návratu z Dubaje nás čeká týden tréninku na ledě v Praze a to bude nejnáročnější a nejdůležitější část celého měsíce. Hráči se budou muset velmi rychle po návratu z Dubaje vrátit k vysoké výkonnosti, pak odletí na týdenní soustředění do Švýcarska, kde nás těsně před začátkem ligy čekají dva přípravné zápasy," přiblížil Jalonen.

reklama