reklama

Překvapený nováček Galvas: Myslel jsem, že si dělají srandu

Hokejista pražské Sparty Petr Ton stíhá Lukáše Galvase v utkání 6. kola Tipsport extraligy 2012/13 s Oceláři Třinec. Hokejista pražské Sparty Petr Ton stíhá Lukáše Galvase v utkání 6. kola Tipsport extraligy 2012/13 s Oceláři Třinec. autor: Lenka Rybaříková
Reprezentační premiéru si v zítřejším utkání se Švédskem odbude už 33-letý obránce Lukáš Galvas. Nominaci nemohl uvěřit.

Třinec - "Myslel jsem, že si dělají srandu," usmívá se ještě teď třinecký obránce Lukáš Galvas.

Poctivý bek se své reprezentační premiéry dočkal ve 33 letech, trenér Alois Hadamczik ho odměnil za spolehlivé výkony po přestupu k Ocelářům.

"Moc se na to těším, jako nováček budu klidně sbírat puky," usmívá se v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jak jste se vůbec o nominaci dozvěděl?

Volal mi Radek Bonk (kapitán Třince) hned po tom, co se prý nominace objevila na internetu. Nevěděl jsem, co tím myslí. Asi nějaká legrace. (Usmívá se.)

Vůbec jste to nečekal?

Vůbec, moc mě to překvapilo. Myslel jsem si, že si kluci dělají srandu, že je to zase nějaký žertík kluků z kabiny. Pak mi to ale řekla i manželka. To už jsem začal věřit, že je to pravda.

Trenér Hadamczik se s vámi o tom vůbec nebavil?

Je pravda, že tady v Třinci před tou nominaci byl. Zašel i k nám do kabiny, ale vůbec jsem se tam s ním nebavil. Měl u sebe jiné kluky a já dost spěchal. Jen jsem ho pozdravil a prolétl kolem.

Máte představu, co vás v reprezentaci čeká?

Hlavně znám kluky, se kterými jsem hrál třeba ve Vítkovicích, nebo kdysi dávno z juniorských výběrů. Myslím si, že to bude v pohodě.

Budete nováček. Budete i ve 33-letech po tréninku sbírat puky do kýble?

(Usmívá se) Takhle jsem o tom ještě nepřemýšlel a ani si to tak neberu. Když bude třeba, pomůžu.

Na co se nejvíc těšíte? Reprezentační dres, nebo souboje s nejlepšími hokejisty?

Chci si to hlavně užít a hrát stejně dobře, jako tady. Musím poklepat, ale dost se mi dařilo a chtěl bych, aby to tak vydrželo. Každé střídání, které půjdu na led, budu dělat na maximum.

reklama