reklama

Přerost u dvacítek končí. "Jsem vyřízený," tvrdí

Miroslav Přerost. Miroslav Přerost. autor: Tomáš Liška
Miroslav Přerost po pěti letech opouští střídačku české mládežnické reprezentace do dvaceti let.

Montréal - Česká hokejová reprezentace do dvaceti let je po vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství světa bez trenéra. Dosavadní kouč Miroslav Přerost v neděli pro deník iSport prohlásil, že u týmu končí.

„Definitivně končím, mrzí mě, že jsme nedošli do semifinále,“ prohlásil přímo v dějišti šampionátu trenér. Jako svého nástupce doporučil Jakuba Petra, současného trenéra reprezentace do 18 let.

„Určitě to chci předat někomu jinému. Jakub Petr je to naprosto vhodný typ. O tom ale nebudu rozhodovat já, ani to nikomu doporučovat. Nabízí se to jako dobrá volba,“ uvedl Přerost.

Petr, jako možný Přerostův nástupce, loni s výběrem do osmnácti let získal na mistrovství světa stříbrné medaile, když jeho svěřenci podlehli jen ve finále Američanům. Druhé místo po prohře s Kanadou také Petrovi hoši obsadili na Memoriálu Ivana Hlinky, další prestižní akci.

"Jsem úplně vyřízený"

Český tým na šampionát, který v těchto dnech vrcholí, odjížděl jako jeden ze spolufavoritů. Po matných výsledcích ve skupině si zajistil postup do čtvrtfinále až výhrou nad Ruskem v posledním zápase, nicméně následně proti papírově výrazně slabšímu Slovensku selhal a prohrál 0:3.

Češi tak nepostoupili mezi čtyři nejlepší ani na desátý pokus v řadě.

„Jsem úplně vyřízený. Pořád mužstvo zvedat, motivovat, držet ho, podporovat, to stojí strašně moc energie. Ale při všech těch guláších ve výsledcích jsme skončili druzí ve skupině. Splnili jsme, co jsme chtěli. A kdybychom vyhráli čtvrtfinále, bavíme se tady jenom o pozitivních věcech,“ prohlásil Přerost.

reklama