Přetahovanou ve Varech vyhrála Slavia. Rozhodl Rataj

8. 4. 2008 20:01
Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Ani zaplněná karlovarská aréna nedotáhla domácí k výhře
Ani zaplněná karlovarská aréna nedotáhla domácí k výhře | Foto: Ondřej Besperát

Karlovy Vary - Hokejisté pražské Slavie zvítězili v úterním zápase na ledě Karlových Varů 4:3 a ujali se vedení ve finálové sérii 2:1. Divoké utkání, kde se vedení přelévalo z jedné strany na druhou rozhodl nakonec osm minut před koncem Igor Rataj.

Západočeši také přišli o domácí neporazitelnost, kterou v průběhu playoff na svém hřišti dosud drželi.

Karlovarští hokejisté vlétli do svého premiérového finále na domácím hřišti aktivně a už po pětasedmdesáti vteřinách hry si vynutili úvodní přesilovou hru. Během ní se v první šanci zápasu ocitl Skladaný, ale po přesné Řezníčkově přihrávce vysoko přestřelil.

Hosté na oplátku zahrozili příležitostí Bednáře, ale toho zase z bezprostřední blízkosti vychytal brankář Mensator.

Domácí příznivci ve vyprodané aréně se pak mohli radovat v polovině úvodní třetiny.

Střelu karlovarského obránce ještě gólman Svoboda vyrazil, ale k odraženému kotouči se dostal Melenovský, jenž v tísni našel ještě lépe postaveného Kristka, a ten už za pomoci teče navrátivšího Beránka nezaváhal

Úvodní euforie Západočechů však opadla vzápětí. Nejprve totiž domácí zadáci dali příliš prostoru, Jaroslavu Bednáři, který v oslabení střelou švihem vyrovnal a první obrat v utkání pak dokonal Roman Červenka, jenž dorazil za Mensatorova záda tvrdou střelu Hrušky.

Prostřední část se pak odehrávala ve velmi nervózní atmosféře, v níž oba týmy nastřádaly mnoho trestných minut. Rozkouskovaná hra však nakonec sedla lépe domácím. Ti totiž v početní převaze 4 na 3 nejprve srovnali po dorážce Kumstáta a ještě před odchodem do kabin vrátil vedení zpět na karlovarskou stranu efektivní tečí Milan Procházka.

Dramatická bitva si ale naplánovala další vyvrcholení i ve třetím dějství. Zatímco se domácí snažili od začátku ubránit svůj hubený náskok, Pražané se vrhli na zteč Mensatorovy branky.

Ta nakonec odolávala jen do 50. minuty, kdy se během dvojnásobné přesilové hry prosadil druhou trefou v utkání Bednář.  Ke smutku fanoušků Energie pak přišel vzápětí do jejich sítě i další a tentokrát už rozhodující zásah.

Šťastným střelcem se stal Igor Rataj, jenž se nejlépe zorientoval v závaru před karlovarskou brankou a překonal Mensatora počtvrté.

Vidina ztraceného vítězství sebrala Západočechům všechny síly a slávisté si už pak pečlivou defenzivou konečný triumf bez komplikací pohlídali.