2. 11. 2012 19:53
Výsledky a reportáže z 18. kola hokejové Tipsport extraligy.
Tomáš Plekanec byl hlavní hvězdou kanonády Kladna v Pardubicích
Tomáš Plekanec byl hlavní hvězdou kanonády Kladna v Pardubicích | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Nevídanou přestřelku jako za starých časů předvedli hokejisté Pardubic a Kladna. Šlágr 18. kola hokejové extraligy ovládli po jednoznačném průběhu Rytíři, kteří na východě Čech zvítězili 9:6.

Hned dva hráči Kladna Tomáš Plekanec a Pavel Patera navíc nastříleli hattrick. Posila z Montrealu si v utkání připsala celkem pět kanadských bodů.

Pardubice se poprvé dokázaly dotáhnout

Kladenští ve vyprodané ČEZ aréně dominovali od začátku zápasu, když byli důraznější především v předbrankovém prostoru. Výsledek? Góly Jágra s Plekancem v první třetině, na které druhý jmenovaný plynule navázal ve druhém dějiství hry.

Ve 21. minutě pláchnul při oslabení domácím obráncům, aby o šest minut později pro změnu v přesilovce završil hattrick. V tu dobu ale zvyšoval na 4:2, jelikož Pardubičtí se po tříbrankovém direktu oklepali a během minuty byli zpět v zápase.

Ovace i přes debakl

Jenže hloupý faul Vašíčka odstartoval drtivou odpověď hostí. Skóre zápasu se tak už ve 46. minutě vyškrábalo na čísla 3:9 a domácí byli zralí na ručník. Poslední tři branky vítězů navíc vstřelil hostující kapitán Pavel Patera, který dosáhl během necelých devíti minut na hattrick ve věku 41 let a 57 dnů!

Rytíři následně polevili především v důrazu, nahodili definitivně „exhibiční mód“ a dovolili domácím snížit na rozdíl tří branek. Více ale už svěřenci kouče Pavla Hynka nedokázali, přesto si oba týmy vysloužily v poslední minutě ovace ve stoje od 10 194 uchvácených fanoušků.

Plzeň znemožnila Liberec

Ještě větší debakl utrpěl Liberec, na němž si v domácím prostředí smlsla Plzeň. Západočeši vyhráli potřetí za sebou a se 40 body si upevnili náskok v čele soutěže.

Hned tři hráči Indiánů si připsali čtyři kanadské body. Kromě hvězdnému duu Straka - Vlasák se stejný kousek povedl také Gulašimu.

Dramata a zvraty

Kromě těchto dvou jasných záležitostí připravily ostatní zápasy velká dramata.

V duelu plném zvratů vedly Vítkovice proti Litvínovu i díky využité pětiminutové přesilovce 1:0 a 3:2. Hosté však dokázali stav vždy otočit a ve 48. minutě definitivně rozhodl Trávníček. Severomoravané tak znovu zabředávají do problémů, když prohráli třetí utkání v řadě.

Skvělý nástup měla v domácím klání s Českými Budějovice Sparta, jenže i přes hattrick kanonýra Tenkráta v dalším průběhu střetnutí o náskok postupně přišla a alespoň dva body jí v prodloužení zajistil Broš.

Druhá domácí porážka Brna

Velkou bitvu celků z popředí tabulky viděla také Kajot aréna v Brně, jemuž uštědřil druhou domácí porážku v sezoně Zlín. Kometa v moravském derby vždy vedla, ovšem nadějný stav do konce neudržela. Po remízovém výsledku 3:3 z normální hrací doby rozhodl v nájezdech o prémiovém bodu pro hosty Köhler.

Dobře rozehrané utkání v Chomutově nedotáhl do vítězného konce Třinec. Oceláři sice vyhráli první třetinu 3:1, Piráti však ve druhém dějství nastartovali k obratu a nakonec Slezany porazili 5:3.

18. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Klimek (Burger), 24. Ujčík (Burger, Klimek), 30. Roman (Svačina, Huna) - 4. Ručinský (Holub, Kubinčák), 8. Hanzl (Martynek), 31. Lukeš (Majdan, V. Hübl), 40. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 48. Trávníček (Stříteský, Hanzl). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Gula (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4142.

Vítkovice: Málek - Malík, Ondrušek, Voráček, Barinka, Sloboda, Rehák - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Walker, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, J. Černý, Ručinský - Baláž, Martin Frolík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 6:9 (0:2, 3:5, 3:2)
Branky a nahrávky: 25. Hemský (Kousal, Kolář), 26. T. Zohorna (Šagát, Somík), 35. Bartek (Hemský, Krejčí), 52. Buchtele (T. Zohorna, Bartek), 53. Kousal (Ďaloga, T. Nosek), 55. Bartek (T. Zohorna, Píša) - 7. Jágr (Černošek), 17. Plekanec (Černošek, Jágr), 21. Plekanec, 28. Plekanec (Hlaváč, Židlický), 29. Valský (Mocek), 32. Dragoun (Kuchejda), 37. Patera (Hlaváč, Bicek), 41. Patera (Plekanec, Tlustý), 46. Patera (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Mikula, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Salfický (32. M. Růžička) - Benák, Kolář, Píša, Kindl, Ďaloga, V. Kočí, Vašíček - Hemský, Krejčí, Kousal - Bartek, T. Zohorna, Somík - T. Nosek, Buchtele, Starý - Šagát, Beech, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, D. Růžička, Macholda, Mocek, J. Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Valský, Melka, Eberle - Kuchejda, Dragoun, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 5:4 v prodl. (3:0, 0:1, 1:3 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Bahenský, Foster), 15. Tenkrát (Broš, Sičák), 17. Tenkrát (Hovorka, Forman), 49. Tenkrát (Broš, Hovorka), 64. Broš (Mojžíš) - 27. Ference (Kotalík), 44. Dej (Mertl, Jank), 44. Hanzal (M. Michálek, Prospal), 54. M. Michálek (Ference). Rozhodčí: Hradil, Homola - J. Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:7, navíc Hanzal (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5998.

Sparta Praha: Schwarz - Mojžíš, Vallin, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, D. Kočí - Hovorka, Broš, Tenkrát - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - P. Ton, Foster, T. Rachůnek - Bahenský, Přibyl, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Kolarz - Dej, Mertl, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Suja, Knotek, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 1:8 (0:2, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Simmonds (Šmíd) - 11. Pletka (Kratěna, Jan Kovář), 13. Martin Straka (Vlasák, Gulaš), 22. Kratěna (Pletka), 25. Martin Straka (Vlasák), 32. Balej (Jan Kovář, J. Jeřábek), 37. Vlasák (Martin Straka, Gulaš), 47. Gulaš (D. Růžička), 49. Balej (Gulaš). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:3. Diváci: 4881.

Liberec: Pavelec (25. Pinc) - Šmíd, Cebák, Čakajík, Čutta, Havíř, Výtisk, Štich - Bulíř, Nedvěd, Dušek - Víšek, Galamboš, Kudrna - Stewart, Filippi, Simmonds - Kica, Roman Vlach, Bárta. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun.
Plzeň: Rask - Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, St. Pierre, Frolo, D. Růžička - Vlasák, Martin Straka, Gulaš - Kratěna, Jan Kovář, Balej - Pletka, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Havlíček, Lev - Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:3, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. D. Hruška (Hromas), 21. Zálešák (D. Hruška, Jurčina), 24. Kraft (Hřebejk, Jurčina), 29. Gajovský (Duda), 34. Duda (Gajovský, M. Procházka) - 2. Zagrapan (D. Květoň, Polanský), 11. Zíb (Bonk, M. Růžička), 17. Varaďa (Zíb, Bonk). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:5, navíc Rutta - Varaďa oba 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4591.

Chomutov: Kostúr (21. Řehoř) - Palin, Pulpán, Jurčina, Mrázek, Rutta, Lučka, Rýgl, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, K. Ton - Lušňák, Sikora, Hromas - Duda, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Třinec: Hrubec (29. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. J. Svoboda (Divíšek), 18. H. Zohorna (Koreis), 48. Holec (Divíšek) - 20. Kubiš (Holík), 24. Leška (Balaštík, Kotvan), 57. Ondráček (Holík, Kubiš), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:7, navíc Čajánek (Zlín) na 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Valach, Valábik - H. Zohorna, L. Čermák, Koreis - J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - M. Hořava, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Ondráček, Holík - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Jurík.

1. HC Škoda Plzeň 18 10 4 2 2 66:41 40
2. Rytíři Kladno 18 11 0 2 5 60:41 35
3. HC Kometa Brno 17 9 2 3 3 58:44 34
4. PSG Zlín 18 8 3 2 5 46:45 32
5. HC Oceláři Třinec 18 9 2 0 7 67:51 31
6. HC Slavia Praha 18 9 1 2 6 50:44 31