reklama

Přijeli pozdě a vyhráli. Na nervozitu z mistra nebyl čas

Mladá Boleslav - ilustrační foto. Mladá Boleslav - ilustrační foto. autor: Lukáš Drštička
Extraliga ve Zlíně začala s hodinovým zpožděním. Mladá Boleslav uvízla v zácpě na dálnici D1 a někteří hráči nestihli ani předzápasové rozbruslení. Přesto nováček vyhrál jasně 5:2!

Zlín  - Jedním gólem a jednou asistencí přispěl kapitán David Výborný k výhře extraligového nováčka z Mladé Boleslavi 5:2 na ledě mistrovského Zlína.

Na výkonu středočeského týmu se nepodepsalo ani zpoždění na dálnici kvůli kterému začal zápas o hodinu později.

Broš se Žabkou nešli ani na rozbruslení

"Nervozita před zápasem opadla a hned jsme šli hrát. Například Michal Broš a Boris Žabka ani nešli na rozbruslení. Protáhli se v kabině a hned šli na led. Klobouk dolů před nimi, jak to zvládli," pochválil Výborný své spoluhráče.

Cesta týmu z města aut k prvnímu extraligovému utkání po návratu mezi elitu neprobíhala ideálně.

"Příjezd byl dramatický. Už 40 kilometrů za Prahou jsme věděli, že začátek zápasu nestíháme. Moc příjemné to nebylo. Byly i náznaky, jestli by šlo utkání odvolat, ale prý to nešlo. Jeli jsme sem s tím, že buď to dáme nebo ne," popsal Výborný.

"Klobouk dolů, že to chtěl Zlín odehrát"

Příčinou zpoždění byla nehoda. "Na dálnici byl odstavený kamion a ani nepomohlo, že jsme ráno odjížděli brzy," řekl pětinásobný mistr světa. Mladoboleslavští ale měli smůlu i hned na začátku cesty. Sami museli přesedat do jiného autobusu, neboť jejich týmový se porouchal.

Slova chvály a pochopení měl mladoboleslavský kapitán pro hráče Zlína. "Pro ně to taky bylo těžké. Přijeli sem na zápas brzy a pak tady čekali. Klobouk dolů, že chtěli zápas odehrát a že to dopadlo, jak to dopadlo. Znám to ze své kariéry, neboť něco podobného se mně stalo v Americe a pak jsme taky ten zápas prohráli," připomněl podobnou událost.

Že Zlín prohrál? Stejně bude nahoře

Základ k výhře položili Středočeši v první třetině, kterou vyhráli 2:0. "Chtěli jsme hrát z dobré obrany a čekat na brejky. Podařilo se nám dobře odehrát první třetinu, kterou jsme vyhráli 2:0. To určilo ráz zápasu," řekl Výborný, který v 5. minutě otevřel skóre. "Vyjel jsem zpoza branky a zkusil vystřelit. Jsem rád, že to tam spadlo," těšila ho úvodní trefa.

Ačkoli Zlín prohrál, tak Výborný předpokládá, že opět bude hrát ve špičce extraligy. "První zápasy bývají těžké, zvlášť po zisku titulu je těžké se na to připravit. Zlín bude znovu nahoře," tipoval Výborný.

V dalším utkání přivítají Mladoboleslavští v neděli na svém ledě Pardubice, které prohrály 1:2 v Třinci. "Bude to těžké utkání, první domácí zápasy bývají vždycky těžké. Začneme s pokorou s jakou jsme přijeli do Zlína," krotil Výborný euforii z prvního vítězného zápasu.

reklama