reklama

Příliv Čechů na NHL: Jágr na stadionu Yankees táhne

Yankee Stadium - zde se odehraje nedělní venkovní utkání mezi New Jersey a New Yorkem Rakngers Yankee Stadium - zde se odehraje nedělní venkovní utkání mezi New Jersey a New Yorkem Rakngers autor: Reuters
Na Yankee Stadium se budou hrát dva zápasy NHL, včetně utkání New Jersey - New York Rangers.

New Jersey (od zvláštního zpravodaje) - V Prudential Center v New Jersey si včera dělal svou práci každý. Muž rutinně balící před fanoušky Devils doutníky, DJ, který v ochozech arény nedaleko od něj pouštěl fanouškům do tance své sety, i Jaromír Jágr, jenž mezitím na ledě připravil obě branky svého týmu.

New Jersey se díky vítězství nad Washingtonem opět trochu přiblížilo play-off.

Být veteránem týmu, to vás ještě neopravňuje k tomu, abyste byl nejoblíbenějším hráčem mezi fanoušky. Ale když jste i ve 42 letech suverénně nejproduktivnějším hráčem svého týmu... To se pak nedivte, že je tričko s Jágrem na zádech v útrobách arény nesehnatelný artikl. "Zkuste to dole, tady už ho nemáme," hlásí pokladní v jednom z fanshopů.

Ale i situace dole je stejná, Jágr údajně došel. Desítky českých fanoušků odjedou z New Jersey do čtvrt hodiny vzdáleného New Yorku trochu zklamáni.

"Dneska to nebyla žádná sláva, ale v neděli to bude něco," bavili se dva z nich při čekáni na vlak.

Šílenství kolem zápasů bez střechy

Zvýšený zájem Jágrových krajanů o zápasy Devils má jasného původce - utkání pod širým nebem proti New Yorku Rangers. A to i přesto, že se bude hrát za desetistupňového mrazu.

Na dva zápasy na Yankee Stadium (ve druhém si to s Rangers rozdají Islanders) se v Americe čeká jako na smilování. Marketingové aktivity se v NHL netočí kolem ničeho jiného. Podobně jako před Winter Classic i sérii Stadium Series doprovází v televizi pořad s exkluzivním pohledem do zákulisí.

Hokejová soutěž evidentně našla v utkáních na velkých stadionech bez střechy, na rozdíl třeba od zahajovacích zápasů v Evropě, dobrý byznys.

Brodeur má speciální masku

"Začnu o tom přemýšlet v neděli, bude to velkolepá věc, kterou zažijete možná jednou v životě," těšil se trenér Devils Peter DeBoar.

"Nejvíc se na to těší můj táta, který si venkovní zápas přeje od doby, co se hrálo první Winter Classic," přiznala kanadská legenda Martin Brodeur, jenž si kvůli této speciální příležitosti nechal udělat i novou masku.

I tak budou velkolepé a mazivé zápasy na slavném stadionu baseballových New York Yankees už po pár dnech zapomenuty. Jsou pouhým předkrmem. Příští neděli se totiž nedaleko od manhattanu hraje poprvé v hostorii Super Bowl.

reklama