reklama

Přišel jsem o všechny peníze, přiznal Fjodorov. Agent ho okradl o více než 80 milionů dolarů

Sergej Fjodorov, ruská hokejová reprezentace Sergej Fjodorov, ruská hokejová reprezentace autor: ČTK
V NHL se poprvé předvedl v sezoně 1990/91 a s nejlepší hokejovou ligou světa se loučil v roce 2009. Během devatenácti let si Sergej Fjodorov v dresech Detroitu, Anaheimu, Columbusu a Washingtonu vydělal zhruba 80 milionu dolarů, ale o všechny peníze přišel. V úterý sedmačtyřicetiletý Fjodorov přiznal, že naletěl svému bývalému agentovi a příteli Josephovi Zadovi.

Praha - Vzpomínáte na Sergeje Fjodorova, jak v 90. letech minulého století patřil mezi nejlepší útočníky NHL? Perfektním bruslením a parádní produktivitou bavil 13 let fanoušky v Detroitu a zbylých šest let své zámořské kariéry rozdělil mezi Anaheim, Columbus a Washington.

Tenisová kráska Kurnikovová slaví 35. narozeniny Tenisová Spice Girl i modelka. Kurnikovová slaví 35. narozeniny Prohlédněte zde

Během necelých dvou dekád si v úterý sedmačtyřicetiletý hokejista vydělal zhruba 80 milionu dolarů. Slušná částka na hokejový důchod. Jenže člen hokejové síně slávy naletěl svému bývalému agentovi Josephovi Zadovi a o všechny své vydřené americké dolary přišel.

Vykutálený agent Zada se poprvé s Fjodorovem potkal na konci minulého století v olympijském roce 1998, tedy v době, kdy Fjodorov podepsal s Detroitem kontrakt na šest let za 38 milionu dolarů.

Agent oklamal třicítku investorů

Zada svým klientům tvrdil, že velké investice dokáže během velmi krátké doby násobně navýšit. Sedmapadesátiletý Zada, který byl letos v lednu odsouzen na 17 let vězení za zpronevěru, měl svou identitu promyšlenou, vydával se za bohatého byznysmena s vazbami na saudskoarabské ropné podniky. Jeho příběh byl zřejmě natolik autentický, že se mu povedlo oklamat téměř třicítku investorů.

Fjodorov všechny popsané události přiznal v rozhovoru pro ruský Sport Express. "Bohužel je to všechno pravda. Joseph byl můj blízký přítel, znali jsme se 20 let, sliboval mi navýšení mého kapitálu i velké dividendy. Chtěl jsem tehdy koupit něco rodičům a přemýšlel jsem bohužel povrchně. Zada je dnes ve vězení," přiznal Fjodorov, že se stal obětí podvodníka.

Fjodorov přišel o všechny peníze

Světový pohár? Pro Rusko nedůležitý, říká Fjodorov. Navrhuje vyslat béčko Světový pohár? Pro Rusko nedůležitý, říká Fjodorov. Navrhuje vyslat béčko Čtěte zde

Trojnásobný vítěz Stanley Cupu s Detroitem se jednoho dne probudil a zjistil, že na svých účtech nemá žádné peníze. "Byl jsem smutný a zároveň jsem se styděl. Přemýšlel jsem, co budu dělat dál. Zjistil jsem to v době, kdy jsem hrál za Washington a vzpomínám, že to byl těžký týden. Těžko jsem se vyrovnával s emocemi a vzpomínám, že jsem byl úplně vyčerpaný," vzpomíná Fjodorov na okamžik, kdy se dozvěděl, že přišel o všechny své úspory.

Na otázku kolik ho nevydařené investice přišly, Fjodorov odpověděl naprosto přesně. "Přišel jsem o všechno, co jsem vydělal v hokeji. Všechny peníze jsou pryč." Současný generální manažer CSKA Mosva si tedy do další kariéry obrovský finanční polštář nepřinesl. Ve vedení managementu ruského velkoklubu teď však jistě nestrádá.

reklama