reklama

Přišli o stadion, teď i o sezonu. Doněck se odhlásil z KHL

Ještě v dubnu se v Doněcku hrálo. Lev Praha tam proměnil mečbol a postoupil do finále Západní konference KHL. Ještě v dubnu se v Doněcku hrálo. Lev Praha tam proměnil mečbol a postoupil do finále Západní konference KHL. autor: Adam Sušovský
Separatisté před třemi týdny podpálili Donbassu stadion, teď se ukrajinský klub kvůli tamní situaci rozhodl odhlásit z nové sezony KHL.

Moskva/Doněck - Donbass Doněck nenastoupí do příštího ročníku Kontinentální hokejové ligy. Uvádí to ruský server Allhockey.ru s odkazem na zdroj uvnitř klubu.

Rozhodnutí údajně padlo na úterním setkání šéfa KHL Alexandra Medveděva s prvním mužem hokejového Donbassu Borisem Kolešnikovem.

Důvodem je neutěšená politická situace na Ukrajině, kvůli které Donbass přišel také o svůj stadion. Před třemi týdny ho vykradli a poté zapálili tamní proruští separatisté.

Více o nedávném požáru Arény Družba čtěte ZDE.

Za Doněck, který letos ve druhém kole play off Kontinentální ligy vypadl se Lvem Praha, v minulé sezoně nastupovali i tři Češi Jan Kolář, Lukáš Kašpar a Václav Nedorost.

Údajně končí i zadlužený Spartak

Doněck podle ruského serveru nicméně dál zůstane členem KHL, aby se do soutěže mohl vrátit, až se situace na Ukrajině uklidní. V letošní sezoně by měl Donbass hrát pouze domácí ukrajinskou ligu.

Donbass je tak druhým klubem, který zřejmě ruskou soutěž v létě opustí. Podle ruských médií se do příštího ročníku Kontinentální ligy nezapojí ani Spartak Moskva, který končil minulou sezonu s velkými ekonomickými problémy.

Minulou sezonu skončil Spartak ve ztrátě přibližně 180 milionů korun a ruská média uvádějí, že tamní podnikatelé podpoří pouze jeho mládež. Práva na šestnáct podepsaných hráčů už získal Petrohrad.

reklama