reklama

Pro postup sáhnou na dno. Pardubice sbírají síly na Třinec

Postup se Slavii bolel a stál hodně sil. Na to už ale Pardubice nemohou myslet, zítra jim začíná další série v Třinci. Postup se Slavii bolel a stál hodně sil. Na to už ale Pardubice nemohou myslet, zítra jim začíná další série v Třinci. autor: CPA Eduard Erben
Pardubice jedou na doraz. V sedmi dnech odehráli už pět zápasů a zítra jim začíná těžké čvrtfinále v Třinci. "Kluci toho mají dost," řekl trenér Venera.

Pardubice - Hokejové Pardubice jedou na doraz. Pětizápasovou bitvu se Slavii o postup do čtvrtfinále zvládly a trenér Zdeněk Venera si už láme hlavu, kde brát síly na dalšího a ještě těžšího soupeře.

Času má zoufale málo. V posledních sedmi dnech Pardubice sehrály se Slavii pět těžkých utkání a před začátkem čtvrtfinále s favorizovaným Třincem mají jen den volno: čtvrtfinále na východě republiky začíná už zítra.

Takové je play off, vítězí jen ti nejodolnější.

Venera: Zkomplikovali jsme si to pěti zápasy

"Sami jsme si to zkomplikovali tím, že jsme dovolili hrát sérii se Slavii na pět utkání. Ještě, že to včera alespoň nešlo do prodloužení," věděl hned po utkání Venera, když novináři vznesli dotaz na příštího soupeře.

Pardubice toho mají po parádní bitvě se Slavii opravdu dost, i samotní hráči přiznávají, že by jim trocha volna neuškodila. I když je nekosí zranění, Venera točí už od konce základní části jen tři formace a tempo vyřazovací části je neúprostné. Pět zápasů v sedmi dnech už Pardubice mají za sebou, teď je čeká další nálož. V následujících šesti dnech odehrají Východočeši další čtyři těžké mače.

"Na odpočinek nemáme čas, v pondělí stihneme před odjezdem do Třince jen jeden trénink a v úterý už se hraje, ale za to si můžeme sami. Teď se na ledě ukáže, jestli jsme víc utahaní nebo rozehraní," prohlásil Venera.

Třinec šetřil síly, Adamský Pardubice chtěl

Zatímco Pardubice celý týden hrály hokej, Třinec od minulého pátku, kdy skončila základní část jen trénoval a čekal jako druhý tým po základní části na svého soupeře.

V této sérii budou Oceláři favoritem, ale taky utahané Pardubice musí diváci brát vážně. Mluví za ně třeba čísla: Třinec letos na jejich ledě nevyhrál, navíc se mu tam nedaří dlouhodobě, v historii se ve vyřazovacích bojích oba potkali třikrát a vždy se radovaly z postupu Pardubice. A nakonec je tady to nejaktuálnější porovnání. V 51. kole Pardubice Třinec přestřílely 7:5.

"Já osobně bych si ale raději přál Pardubice, Vítkovice jsou nevyzpytatelný soupeř a byly by těžký oříšek," prohlásil ještě včera, když nebylo o čtvrtfinálových dvojicích jasno, třinecký útočník Martin Adamský. Třinci se proti Vítkovicím daří, jenže i Oceláři si určitě uvědomují, že proti Pardubicím budou vzhledem k únavě lehce ve výhodě, zatímco Vítkovice ukončily předkolo s Libercem už ve čtvrtek a od té doby nabírají nové síly.

Venera přiznává: Kluci toho mají dost

"Nedá se změřit, kolik máme sil, ale většina kluků toho má dost. Hrajeme na tři pětky už od konce základní části a kluci to zvládli obdivuhodně, série s Třincem ale bude náročná a možná budeme muset zapojit další hráče," plánoval včera Venera, ale odhadovat, jaký se bude hrát hokej nechtěl. "Třinec je ofenzivní, ale těžko říct, jestli od něj nemáme v play off čekat přece jen trošku defenzivnější styl," řekl.

To hráči Pardubic mají představu jasnější.

"Mají velmi silný útok a jejich přesilovky, to je dvouminutový zámek. Musíme proto pokračovat v naší herní disciplíně s minimem vylučovaných hráčů a zlepšit naší hru dopředu i dozadu," řekl obránce Václav Kočí.

Tybor očekává útočný hokej a hodně branek

"Je to útočné mužstvo a nám defenzivní styl taky nesedí, diváci se mají na co těšit, protože bude padat hodně branek," myslí si zase Radoslav Tybor - nová hvězda extraligy a se šesti góly nejlepší střelec letošního play off.

"Ale co si budeme povídat, série s Pardubicemi nám sil vzala hodně. Sil bude mít Třinec víc, ale odevzdaní nejsme. Musíme na led přenést euforii z postupu na Slavii," dodal Tybor.

Série začíná zítra a ve středu v Třinci, o víkendu se přesouvá do Pardubic.

reklama