reklama

Problémy Komety: Koncentrace, důraz a defenzivní hra Zlína

Kometa měla v prvním utkání ve Zlíně velké problémy. Musí hrát jinak. Kometa měla v prvním utkání ve Zlíně velké problémy. Musí hrát jinak. autor: Lukáš Drštička
První utkání série ukázalo, že má Brno tři problémy. Nesoustředí se na začátký zápasu, nehraje důrazně a neumí prorazit tvrdou obranu Zlína.

Zlín – První finále z pohledu Brna? Všechno špatně. Kometa nevstoupila do série se Zlínem dobře a po docela jednoznačné prohře 0:3 pustila svého rivala do vedení. Dnes se hraje odveta a Brno tuší, že se musí hodně zlepšit.

V prvním utkání série totiž vyšly najevo tři velké problémy, se kterými se o Masarykův pohár bude Kometě hrát jen těžce.

V součtu se semifinále Brno krutě doplácí na začátky zápasů, má problémy s důrazem a k tomu všemu se mu ještě špatně hraje proti důsledné obraně soupeře.

"Po vlastních chybách jsme soupeře nastartovali. Ten je známý svou hrou, kterou praktikoval celý zápas a nám se přes ni nedařilo prosadit," shrnul zápas stručně asistent trenéra Komety Martin Pešout.

Proč Brnu nejdou začátky? Není koncentrované, přiznává Žižka

Z osmi posledních duelů Kometa jen jednou vyhrála úvodní třetinu, jinak dostávala spíše za vyučenou. „Je to jenom o koncentrovanosti, o ničem jiném,“ zlobil se už v průběhu včerejšího mače v televizním rozhovoru obránce Tomáš Žižka. Brno do zápasů nevstupuje dobře soustředěné a on znovu nevěděl proč.

Zlín se vlastně ani nenadřel, vyhrál úvodní dvacetiminutovku pohodlně 2:0 a mohl začít bránit. Nakonec dotáhl utkání k vítězství 3:0 i navzdory drtivé střelecké převaze Brna 34:15. A tak se dostáváme k brněnským problémům číslo dva, respektive tři:

„Když už prohráváme, musíme hrát agresivněji a my byli na střídačce chcíplí,“ řekl po utkání bez žádných náznaků emocí, šarvátek či ostrých slovních přestřelek docela výstižně útočník Jakub Koreis. A ještě k tomu prý Zlín hraje tak, že jen stojí a čeká na brejky.

 „Co si budeme povídat, Sparta nás kolikrát ani nepustila ze třetiny a teď? Oni brání, mají to před bránou přehuštěné. Blbě se do toho dostává, těžce se střílí,“ vylíčil Koreis dopodrobna čtvrteční brněnskou bezradnost.

Zlín bude bránit, Kometa slibuje změnu

Dnes je ale nový den a Kometa slibuje, že vše zlepší. Na to se připravuje i Zlín. Jenže on na rozdíl od Brna rozhodně nic na své hře měnit nebude. Ševci se chystají opět tvrdošíjně bránit a občas vyrážet do rychlých brejků. Není to moc pohledný hokej, ale stačil na Plzeň i favorizovaný Třinec a prvním utkání finále zdeptal i hlavy hráčů Komety.

„Je to účinné, takhle to půjde,“ řekl gólman Libor Kašík, co by dnes v sérii mohlo Zlín před cestou na led Brna dovést do dvoubodového trháku. „Herně ale bylo Brno o něco lepší, dokonce nás výrazně přestřílelo. Dnes to bude úplně jiný zápas, Kometa bude hrát určitě jinak,“ uvědomoval si asistent zlínského kouče Juraj Jurík.

V čem bude Kometa jiná? „Přidáme na pohybu, nebudeme tak ztuhlí. A samozřejmě musíme zlepšit produktivitu,“ řekl Koreis.

Druhé finále začíná ve Zlíně opět v 18:20 – on-line reportáž ze zápasu čtěte ZDE.

reklama