reklama

Proč Kometa? Má tým, kterému věřím, říká Honejsek

Antonín Honejsek nečekaně odmítl nabídku Zlína k návratu a dohodl se s jeho největším rivalem. Extraligu bude hrát za Kometu. Antonín Honejsek nečekaně odmítl nabídku Zlína k návratu a dohodl se s jeho největším rivalem. Extraligu bude hrát za Kometu. autor: CPA - Eduard Erben
Antonín Honejsek v rozhovoru pro Aktuálně.cz vysvětlil, proč odmítl Zlín a bude hrát hokej v dresu jeho největšího rivala. Ve středu podepsal smlouvu s Kometou.

Brno - Čekali na něj jako na spasitele, těšili se, že jim pomůže vyhrabat se z posledního místa v extralize. O to větší šok to pro ně byl, když je odmítl. Antonín Honejsek po neúspěšném angažmá ve Finsku nebude hrát za Zlín. Ve středu se nečekaně dohodl s jeho největším rivalem. Bude hrát za Kometu.

"Čekám hodně negativních reakcí, ale nějaké rozhodnutí jsem udělat musel. Po titulu ve Zlíně jsem potřeboval změnu, nechtěl jsem se tam vracet," vysvětluje Honejsek nečekané rozhodnutí v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

V posledních dvou sezonách Honejsek patřil ve Zlíně k nejlepším hráčům. Byl s týmem dvakrát ve finále, stal se jedním ze strůjců jarního titulu a nakoukl i do hokejové reprezentace.

Proč jste přijal nabídku Komety?
Protože má tým, který má potenciál a teď není na pozicích, kde by chtěl být. To je jeden z důvodů.

Zlín, kde jste vyrostl pro velký hokej, je na tom úplně stejně. Je poslední a fanoušci doufali ve vaši pomoc.
Ze Zlína jsem z nějakých důvodů v létě odešel a nechtěl jsem se tam vracet, takže jsem řešil jiné české varianty. Kometa mi přišla jako nejlepší volba. Kvůli fanouškům i kvůli tomu, že má tým, kterému věřím. ¨

Co na to řeknou fanoušci?
Čekám hodně negativních reakcí, ale nějaké rozhodnutí jsem udělat musel. Uvidíme, jestli bylo dobré.

Už nějaké negativní reakce přišly?
Zatím mi píšou akorát kamarádi a nejbližší, že jim budu shánět lístky na derby. Myslím, že se to teprve rozjede a bude se to pár dní řešit. Vím, jaká je rivalita mezi Zlínem a Brnem a Zlínu se to asi líbit nebude. Ale já ho mám rád, budu na něj rád vzpomínat. Jen jsem po zisku titulu prostě cítil, že potřebuju změnu.

Kometa hraje ve Zlíně hned v pátek. Nastoupíte?
To ještě určitě hrát nebudu. A myslím, že nestihnu ani úterní zápas v Brně (Kometa hraje se Zlínem i příští týden dohrávku 2. kola).

To je možná dobře, ne?
Nevím (usmívá se). Bylo by to hodně zvláštní.

Jak se vůbec cítíte? Letos jste odehrál jen tři soutěžní zápasy...
Není to příjemné. Pořád jenom trénuju a dlouho jsem teď nebyl v žádném týmu. To teď naštěstí končí. Doufám, že budu hrát co nejdřív, zdravotně jsem se už dal do pořádku.

Takže teď jen doženete tréninkové manko a pustíte se do toho?
Přesně tak. Já jsem trénoval sám, potřebuju pár dnů s týmem a to jsem trenérům řekl.

Proč vám angažmá ve Finsku nevyšlo?
Kdybych byl zdravotně v pohodě... Bylo to můj dlouhodobý problém a já nechtěl Finsko jen tak vzdát, nakonec k tomu vedly okolnosti. Musel jsem to udělat, nebylo mi tam moc dobře. Naštěstí se povedlo smlouvu ukončit.

Jdete do Brna na celo u sezonu, nebo budete čekat na jinou nabídku ze zahraničí?
Pokud se nic nestane, budu letos v Brně určitě do konce sezony.

reklama