reklama

Proměněný Lev začal přípravu. A pokukuje po Jágrovi

Pražský Lev zahájil novou sezonu tiskovou konferencí v holešovické Tipsport aréně Pražský Lev zahájil novou sezonu tiskovou konferencí v holešovické Tipsport aréně autor: CPA Eduard Erben
Lev Praha se sešel k přípravě na novou sezonu.

Praha - V hodně pozměněném složení se dnes sešel hokejový Lev Praha k zahájení přípravy na novou sezonu. Tu v příštích dnech zahájí zdravotními a kondičními testy.

"Cíle pro tuto sezonu jsou trochu jiné než v té loňské, ale mění se spíš směrem nahoru," prohlásil na tiskové konferenci trenér Václav Sýkora.

Loni se mu při premiérové účasti pražského celku v Kontinentální lize povedlo mužstvo dostat do play off, kde vypadl v prvním kole s CSKA Moskva.

Přišli finští brankáři či mistr světa Thörnberg

Klub se po minulém ročníku se čtrnácti hráči rozloučil, třináct nových jmen naopak na soupisku doplnil. Přišlo například finské brankářské duo Petri Vehanen - Atte Engren, obránce Martin Ševc či švédský kanonýr a čerstvý mistr světa Martin Thörnberg.

"V současné době je tým téměř kompletní. Máme tři brankáře, pět pětek a ještě několik dalších mladých hráčů budeme zkoušet," řekl sportovní ředitel Lva Rašid Chabibulin, jenž věří v kvalitu sestaveného kádru.

"Charakter týmu se dost změnil. Zhruba polovina mančaftu jsou Češi, druhá polovina cizinci z různých zemí. A udělat z této mezinárodní směsice tým, to bude jeden z cílů," dává si za úkol trenér Sýkora.

Zda bude tým silnější než loni, zatím šedesátiletý kouč předvídat nechce. "To se dá teď porovnat těžko. Přišlo hodně nových hráčů. Víc budeme moci říct až později, až trochu hráče poznáme aspoň v tréninku."

Lev sleduje trh a vábí Jágra

Chabibulin připustil, že se klub bude snažit získat ještě některé ze známých jmen, která ještě nemají uzavřený kontrakt. "Stále sledujeme trh s volnými hráči a nevylučujeme, že se u nás ještě někdo objeví," uvedl Chabibulin.

"Je to možné, ale změn už bude minimálně," avizuje Sýkora. Zřejmě se tak nebude opakovat obrovská fluktuace z minulé sezony, k níž pomohla i výluka NHL.

V souvislosti s trhem volných hráčů se Lev nechal slyšet, že by rád zlákal legendárního Jaromíra Jágra. Tyto námluvy jsou však zatím spíš v teoretické rovině, protože jednačtyřicetiletý útočník chce zůstat v zámoří.

"V případě Jágra jsme byli v kontaktu s jeho evropskými zástupci. V případě dalších jsme s nimi v kontaktu nebyli. Nevylučujeme ale, že se to stane," prohlásil Chabibulin.

Čtyři hráči byli na operaci

V letní přestávce se někteří hráči podrobili operacím. Nathan Oystrick prodělal zákrok kolene, Ondřej Němec ramene, Tomáš Rachůnek laboroval s kotníkem, Juraj Mikúš léčil zápěstí.

K rekonvalescentům po operaci se přidal i kapitán Jiří Novotný, jenž si poranil sval a bude mimo ještě zhruba dva týdny.

Sýkorovi však tyto dočasné absence vrásky nepřidělávají. "Věříme, že se brzy dají dohromady a budou moci plnohodnotně trénovat," doufá.

Lev před startem KHL odehraje jedenáct přípravných střetnutí, přičemž se zúčastní dvou turnajů. Ligu pak začne 8. září v Doněcku. Domácím fanouškům se poprvé představí o devět dní později.

reklama