Prospal řádil, Jágr chválil Rangers po penaltách

roj
11. 11. 2007 9:16
Ve Washingtonu se trefil i Kuba a Fleischmann

Praha - Útočník Václav Prospal dovedl gólem a asistencí hokejisty Tampy k výhře ve Washingtonu, k níž přispěl brankou i Filip Kuba. Z výhry venku po penaltovém rozstřelu se radují i hokejisté New Yorku Rangers.

Tým kapitána Jaromíra Jágra tak konečně vyhráli na ledě soupeře. Gól Marcela Hossy v penaltovém rozstřelu znamenal sobotní vítězství Rangers nad Torontem 3:2.

Na slavnostním předzápasovém ceremoniálu nastoupili na koberec na ledové ploše legendy včetně bývalého kapitána Rangers Marka Messiera, dále se představil Ron Francis, Al MacInnis, Scott Stevens and Jim Gregory.

"Byl to pro nás velký zápas a velká noc. Mess (Messier, pozn aut.) byl s námi v hale a my jsme chtěli ukázat hokej, na který bychom mohli být pyšní," prohlásil útočník Rangers Brendan Shanahan.

Ten poslal hosty po bezbrankové první třetině do vedení. V úvodu druhé části hry prostřelil brankáře Toronta po přihrávce Seana Averyho.

Oba hráči si za necelou minutu role vyměnili. Shanahan pálil, Avery přetlačil obránce Pavla Kubinu a odraženou střelu uklidil do branky, 2:0.

Ke konci druhé třetiny ale přišly velké chvíle Alexandra Ponikarovského, jenž v rozmezí dvou minut srovnal na 2:2.

Hokejista Edmontonu Oilers Aleš Hemský (vlevo) slaví se Shawnem Horcoffem gól do sítě Calgary. | Foto: Reuters

Další gól ze hry už nepadl.  Při penaltách vychytal Lundquistův náhradník v brance Rangers Steve Valiquette Nika Andropova. A Mats Sundin vzápětí přestřelil.

To gólmana Leafs překonal nejprve Shanahan střelou nad vyrážečku a po něm rozhodl suverénně proměněným nájezdem Hossa.

"Takhle povedený zápas venku jsme tuhle sezonu ještě neodehráli" chválil své mužstvo kapitán Rangers Jaromír Jágr.

Prospal potvrdil skvělou formu

Blesky z Tampy nastartoval za výhrou 5:2 ve Washingtonu brankou v přesilovce ve 13. minutě druhé třetiny Filip Kuba. Český reprezentant překonal gólmana razantní střelou ihned po vhazování v levém kruhu.

Hvězdou zápasu byl však s gólem a dvěma asistencemi Václav Prospal, který dosud prožívá mimořádně vydařenou sezonu.

Odchovanec jihočeského hokeje ve třetí třetině nejprve vrátil po vyrovnávací brance Ovečkina vedení Tampě na 2:1. Pak vybídl ke skórovaní Matina St.Louise a v přesilovce Ryana Craiga.

Jistou šanci pro Capitals dal gólem na 2:4 čtyři a půl minuty před koncem zápasu Tomáš Fleischmann. Při závěrečné power play však pečetil výhru Tampy na 5:2 Mike Green.

"Když vám zahraje přesilovková formace tak jako dneska nám, pak můžete vozit body z venku," řekl po utkání Prospal, jenž zároveň pochválil i gólmana Holmqvist, který si připsal třiadvacet úspěšných zákroků:

"Chytal výborně. Když jsme před ním hráli špatně, tak jsme na to dopláceli. Potřeboval větši podporu. Teď hrajeme v defenzivě mnohem lépe a je to znát."

Nashville drželi Češi

Výhra Nashvillu 4:3 po penaltách nad Columbusem měla výraznou českou stopu. Skóre zápasu načal v desáté minutě Radek Bonk. V polovině utkání pak po vyrovnávací brance Glencrosse vrátil vedení Predátorům na 2:1 Marek Židlický.

Na začátku třetí třetiny sice zvyšoval Tootoo už na 3:1, ale hosté skvělým finišem srovnali po brankách Malhorty a Žerděva na 3:3.

Jediným úspěšným střelcem v penaltovém rozstřelu pak byl Martin Erat, jenž tak vystřelil Nashvillu výhru 4:3.

Gólově se prosadil v sobotu i Josef Vašíček, který úvodní brankou zápasu pomohl New Yorku Islanders k výhře v derby na New Jersey 2:1.

Washington - Tampa Bay 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
39. Ovečkin, 56. Fleischmann - 33. Kuba, 42. Prospal, 43. St. Louis (Prospal), 53. Craig (Prospal), 60. Ranger.

Toronto - New York Rangers 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
37. a 39. Ponikarovskij - 22. a rozhodující nájezd Shanahan, 23. Avery.

New York Islanders - New Jersey 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
18. Vašíček, 47. Šatan - 42. Zubrus (Rachůnek).

Nashville - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
10. Bonk, 31. Židlický, 41. Tootoo, rozhodující nájezd Erat - 14. Glencross, 55. Malhotra, 56. Žerděv (Novotný).

Philadelphia - Pittsburgh 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
2. Timonen, 8. Knuble, 26. Lupul, 48. Briere, 60. Hartnell - 29. Malkin, 40. Gončar.
Atlanta - Carolina 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
25. a 46. Marián Hossa, 3. Perrin - 20. a 28. Brind'Amour, 26. Justin Williams, 43. Stillman, 59. E. Staal.

Calgary - Edmonton 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)