Prospal režíroval famózní obrat Rangers proti Bostonu

Aleš Vávra Aleš Vávra
5. 4. 2011 7:30
San Jose - Los Angeles 6:1, NY Rangers - Boston 5:3

New York - Úžasný obrat z 0:3 na 5:3 předvedli v nočním utkání zámořské NHL proti Bostonu hokejisté New Yorku Rangers. Jednou z hlavních postav domácích byl český útočník Václav Prospal, který byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Šestatřicetiletý hokejista zavelel k obratu dvěma povedenými trefami ve druhé třetině. Ve 32. minutě nejprve korigoval skóre na 1:3, a o sedm minut později už snížil pouze na rozdíl jediné branky.

VIDEO Sobotka se v NHL popral. A také zařizoval góly
Obránce Michálek rozhodl, Kindl zahájil obrat Detroitu

Definitivní šok pro hostující Bruins si Jezdci připravili na úplný závěr utkání. V 56. minutě srovnal Dubinsky a neuběhla ani minuta, když vstřelil vítězný gól Sauer. Do prázdné branky Bostonu se pak ještě trefil Stepan.

V dresu Bruins si po jedné asistenci připsali čeští hráči David Krejčí a Tomáš Kaberle.

Rangers už se dotáhli na Montreal

Kouč John Tortorella měl po zápase chválil pro Prospala jen slova chvály. "Je do hokeje zapálený jako mladík. Jeho přítomnost v kabině a přístup k tréninku má velmi pozitivní vliv na mladší hráče," uvedl Tortorella.

Rangers se díky výhře bodově dotáhli v tabulce Východní konference na šestý Montreal a zvýšili svůj náskok před devátou Carolinou na čtyři body. Hurricanes však zbývá sehrát v základní části ještě tři zápasy, zatímco Rangers už před sebou mají jen dva.

V dalším zápase San Jose porazilo Los Angeles Kings 6:1, což mu zajistilo první místo v Pacifické divize, kterou hokejisté Sharks vyhráli počtvrté v řadě.

San Jose - Los Angeles 6:1
(2:0, 4:1, 0:0)
Branky: 2. Pavelski, 9. Vlasic, 23. Wellwood, 26. Boyle, 30. J. Thornton, 40. Setoguchi - 22. Handzuš. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17.562.

NY Rangers - Boston 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Branky: 32. a 39. Prospal, 57. Dubinsky, 58. Sauer, 60. Stepan - 16. Paille, 17. Horton (Krejčí), 31. Kelly (T. Kaberle). Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.200.

10. Dallas 78 39 11 28 214:224 89
11. Minnesota 79 37 8 34 198:224 82
12. St. Louis 79 36 10 33 232:229 82
13. Columbus 79 34 13 32 210:246 81
14. Colorado 78 29 8 41 218:275 66
15. Edmonton 78 24 11 43 186:256 59

Poznámka: Čísla ve sloupcích za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, výher (2 body), porážek v prodloužení nebo po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a počet získaných bodů. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Týmy označené "y" mají jisté vítězství v divizi. Tým označený "p" má jisté vítězství v soutěži.