reklama

Prospal se dohodl s Tampou na nové smlouvě

Václav Prospal (vpravo) si znovu zahraje za Tampu Václav Prospal (vpravo) si znovu zahraje za Tampu autor: Reuters
Český útočník se vrací z Philadelphie

Tampa - Český hokejový útočník Václav Prospal se v pondělí dohodl na nové smlouvě s vedením klubu Tampa Bay Lightning. Informaci přinesl server kanadské sportovní televize TSN.com.

Podrobnosti víceleté smlouvy nebyly oficiálně zveřejněny. Před několika dny se však na  serveru TampaBayOnline objevila informace o čtyřletém kontraktu na 14 milionů dolarů, se kterým údajně český hokejista souhlasil.

Klub se s třiatřicetiletým centrem dohodl ještě před 1. červencem, kdy by se Prospal stal nechráněným hráčem.

Čtěte také:
Jágr je definitivně volným hráčem. Chcete ho?
Olesz zůstává na Floridě. Podepsal šestiletý kontrakt

Do třetice všeho dobrého

Prospal se do Tampy vrací již potřetí. Jeho posledním působištěm byla Philadelphia, kam byl vyměněn v únoru letošního roku. V červnu však floridský klub získal práva hráče zpět, když je vyměnil za volby v draftu.

Prospal se řítí do útoku Prospal v dresu Philadelphie Foto: Reuters

Prospal, dvojnásobný mistr světa, má z návratu na Floridu radost. "Je to fantastická situace. Tohle je pro Václava domov, má tohle místo rád," uvedl Prospalův agent Rich Winter hned po zveřejnění předběžné dohody. "Je šťastný, že si zase zahraje s Vinnym Lecavalierem."

Právě o obnovení útoku Lecavalier - Prospal - St. Louis vedení Tampy snažilo. "Obnovení téhle řady bylo prvním krokem při budování úspěšného týmu," uvedl vlastník klubu Oren Koules. "Když jsme je rozdělili, byl to nejproduktivnější útok NHL," dodal.

Bodování? Loni předstihl i Jágra

Prospal bude v příští sezoně obhajovat pozici nejproduktivnějšího českého hráče ze základní části NHL. Prospal v ní nasbíral 71 bodů za 33 branek a 38 asistencí. Předstihl tak i Jaromíra Jágra, který sice získal stejný počet bodů, vstřelil však méně gólů.

V play off si Prospal loni zahrál finále Východní konference, v dresu Philadelphie Flyers vstřelil tři branky a celkem si připsal 13 kanadských bodů. 

reklama