Prospalův Motor v Jihlavě totálně vybouchl. Kladno bez Jágra prohrálo s Porubou

10. 9. 2018 20:57
České Budějovice prohrály v Jihlavě 0:7. Poruba přehrála Kladno po samostatných nájezdech a Vsetín rozdrtil Kadaň.
Václav Prospal
Václav Prospal | Foto: Luboš Vácha

Praha - Hokejisté Kladna bez Jaromíra Jágra podlehli ve druhém kole první ligy domácí Porubě 1:2 po samostatných nájezdech. Ve šlágru kola rozdrtila Jihlava před vlastními fanoušky České Budějovice 7:0, ještě o čtyři góly více vstřelil Vsetín, který smetl Kadaň 11:0. Vstup do sezony se nepovedl Slavii, která v Edenu prohrála s Přerovem 2:4.

Kvůli rekonstrukci RT TORAX Areny se souboj mezi nováčkem z Poruby a Středočechy odehrál ve vítkovické Ostravar Areně. Rytíři vedli od 29. minuty po trefě útočníka Adama Kubíka. Porubě se povedlo vyrovnat v 50. minutě díky útočníkovi Jiřímu Zdeňkovi, který zápas poslal do nastavení. V něm domácí přežili dvouminutové oslabení a bod navíc jim zajistil Porubě v penaltovém rozstřelu Šimon Stránský.

Dukla Jihlava vedla už od páté minuty, kdy se v oslabení prosadil útočník Lukáš Anděl. Na počátku druhé části zvýšil Matěj Pekr už na tříbrankový rozdíl. Třicetiletý rodák z Uničova díky dvěma zásahům v závěrečné třetině, ve které domácí skórovali čtyřikrát, dokonal hattrick. Dvě branky vsítil Anděl. Jihlava v zápase dvakrát skórovala v přesilovce a dvakrát v oslabení.

Vsetín o triumfu rozhodl třemi góly v prostřední dvacetiminutovce, v závěrečné části si domácí Na Lapači otevřeli střelnici a nasázeli Trhačům osm branek. Jen v rozmezí 244 sekund od 44. minuty skórovali Valaši šestkrát. Čtyři body za gól a tři asistence si připsal kanadský útočník Mitchell Theoret.

Slavia hrála s Přerovem po 40 minutách 2:2, ale v posledním dějství útočník Matouš Kratochvíl dvěma brankami, jimiž zkompletoval hattrick, strhl vítězství na stranu hostů.

Benátky nad Jizerou zdolaly Prostějov 6:4 i díky gólu a dvěma nahrávkám devětatřicetiletého útočníka Radka Dudy. Litoměřice snadno přehrály Ústí nad Labem 6:1 především zásluhou Daniela Voženílka, jenž si statistiky vylepšil o tři branky.

Havířov porazil Frýdek-Místek na jeho ledě 3:0 a po úvodní výhře nad Litoměřicemi (4:2) má spolu s Přerovem po dvou kolech stoprocentní bilanci.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 6:4 (3:2, 1:0, 2:2)

Branky: 8. a 20. Kolmann, 9. J. Mikyska, 38. M. Zachar, 54. Husa, 59. Duda - 5. a 16. Žálčík, 51. Divíšek, 58. Račuk. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 8:9, navíc Maier (Benátky) 10 min. Využití: 4:3. Diváci: 205.

Vsetín - Kadaň 11:0 (0:0, 3:0, 8:0)

Branky: 44. a 44. Pechanec, 46. a 48. Vávra, 24. Rác, 29. Slováček, 35. Theoret, 45. Karafiát, 48. Jenáček, 53. Kucharczyk, 53. Jonák. Rozhodčí: Koziol, Veselý - Poruba, Coubal. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. Diváci: 2464.

Jihlava - Motor České Budějovice 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Branky: 21., 52. a 54. Pekr, 5. a 42. Anděl, 14. M. Hlinka, 57. Osmík. Rozhodčí: Doležal, Grech - Zídek, Šimán. Vyloučení: 7:7, navíc Heřman (Č. Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3896.

Litoměřice - Ústí nad Labem 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Branky: 22., 35. a 47. Voženílek, 20. J. Kloz, 27. M. Kadlec, 39. Válek - 29. D. Merta. Rozhodčí: Luczków, Dědek - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 1120.

Frýdek-Místek - Havířov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 25. R. Veselý, 48. Gřeš, 60. Kurovský. Rozhodčí: Kašík, Obadal - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 1626.

Slavia Praha - Přerov 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 19. Kubica, 38. M. Ondráček - 26., 45. a 56. M. Kratochvíl, 25. Pšurný. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 892.

Poruba - Rytíři Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 50. Zdeněk, rozhodující sam. nájezd Stránský - 29. Kubík. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 3500.