Průcha skóroval, Rangers vyhráli derby

SportPlus
6. 3. 2007 7:10
New York - Útočník Petr Průcha pomohl gólem k vítězství New Yorku Rangers v derby nad hokejisty Islanders 2:1 po samostatných nájezdech. Jezdci tak opět posílili šance na play off.

• Všechny výsledky NHL najdete ZDE

O výsledku utkání rozhodl Matt Cullen, jenž jako jediný proměnil penaltu.Rangers tak utli sérii pěti porážek za sebou proti velkému rivalovi, což byla nejhorší série od roku 1972.

Gólman Islanders Rick diPietro sice zaznamenal rekordních 56 úspěšných zásahů, ale právě v penaltovém rozstřelu, na rozdíl od svého protějšku v brance Rangers, jednou inkasoval. "Je to moje práce krýt co nejvíce střel. Po většinu zápasu se mi to dařilo," prohlásil diPietro po utkání.

Skvělého brankáře Ostrovanů překonal na začátku třetí třetí třetiny pouze Petr Průcha a v rozstřelu pak Matt Cullen.

Brankář Rangers Henrik Lundquist na druhé straně výborně zasáhl proti poslednímu nájezdu zápasu Randy Robitailla.

Snad příště, posteskl si Jágr

Vítězství posunulo Rangers na desáté místo Východní konference, dvě místa a dva body za Carolinou. Ta okupuje osmou příčku, poslední postupovou do play off.

"Víme, že umíme hrát mnohem lépe. Vyléčíme si modřiny a připravíme se na odvetu," řekl kouč Islanders Ted Nolan.

V první třetině zápasu dominovali Rangers, přesto se vedení ujal soupeř, když Jason Blake využil přesilovku. Jeho střela se odrazila od nohy obránce Paula Mary podél Lunqvista za brankovou čáru.

Stav trval až do začátku třetí třetiny. Po šestadvaceti sekundách třetí části hry se Průcha bleskově dostal k vyražené střele Jeda Ortmeyera a přes gólmanovu vyrážečku srovnal svým 16. gólem sezony na 1:1.

Tlak Rangers po vyrovnávacím gólu narostl, uzamkli svého soupeře v obranném pásmu a diPietra zasypali sprškou střel.

"Chtěli jsme střílet na branku co nejvíce. Doufali jsme, že dáme alespoň nějaký ušmudlaný gól. Nestalo se, snad příště," posteskl si kapitán Rangers Jaromír Jágr.

Po třízápasové absenci se na led vrátil Martin Straka, jeho spoluhráč Marcel Hossa však musel ve druhé třetině odstoupit pro zranění levého kolena.

Výsledek pondělního zápasu NHL:
NY Rangers - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
41. Průcha, rozhodující sam. nájezd Cullen - 19. Blake. Střely na branku: 57:30. Diváci: 18.200.