reklama

Průjem se mezi hokejisty v Minsku šíří dál: Má ho půl týmu

Čechům moc do smíchu není. V Minsku tým kosí virová epidemie. Už půlka týmu má střevní potíže. Čechům moc do smíchu není. V Minsku tým kosí virová epidemie. Už půlka týmu má střevní potíže. autor: Reuters
České hokejisty v Minsku kosí střevní problémy. Nejde o otravu jídlem, ale virovou nákazu. Průjem má už půl týmu, Češi dnes v Minsku nuceně vynechali trénink.

Minsk (od našeho zpravodaje) - České hokejisty v Minsku kosí střevní problémy. Nejde o otravu jídlem, ale virovou nákazu. Průjem má už půl týmu, Češi dnes kvůli tomu vynechali trénink.

"Někteří průjem dokončují, jiní teprve začínají," řekl dnes novinářům doktor národního týmu Tomáš Vyskočil. Největší problémy mají Tomáš Hertl a trenér Vladimír Růžička.

Pomáhají Endiaron a vitamíny

"Snažíme se průjem zastavit, čistíme střeva. Jde o běžné léky, které znáte, jako je třeba Endiaron. Pomáhají také vitamíny," přiblížil lékař.

Na stejném hotelu jako Češi bydlí také týmy Dánska, Slovenska, Norska, Švédska a Kanady. Žádný z nich ale podobnými problémy netrpí. Z toho vyplývá, že nejde o otravu jídlem.

Jako první dostal průjem trenér brankářů Martin Prusek, který se vyléčil zhruba za dva dny. Vyskočil očekává, že podobné to bude i u ostatních nakažených. Na sobotní zápas s Dánskem by tak Češi měli být připraveni.

Ševc se Sobotkou mají klasickou chřipku

Dnes však v hale Čižovce trénovalo jen torzo týmu, respektive čtyři náhradníci, kteří nejsou zapsaní na soupisce, a brankáři. Ostatní sice do haly přijeli, ale trenéři je na led nenutili. "Nemohou jíst, takže nemají příjem energie a jsou unavení," vysvětlil Vyskočil, proč trenérský štáb nenutil hráče do fyzické zátěže.

Už předevčírem ulehl do postele obránce Martin Ševc a včera krátce před zápasem padl i útočník Vladimír Sobotka. Ty ale podle všeho skolila klasická chřipka. "Sobotku bolelo celé tělo, cítil bolest v krku a měl teplotu. Stejné problémy měl den předtím Ševc, asi si to předali," dodal Vyskočil.

reklama