reklama

První český sudí v NHL na obzoru? Suchánek bude pískat farmářskou AHL

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Lukáš Bíba
Vedení soutěže arbitra, který v současnosti působí na mistrovství světa hráčů do 20 let v Montrealu a Torontu, pozvalo na zkoušku.

Praha - Český čárový rozhodčí Libor Suchánek bude v únoru rozhodovat tři zápasy nižší zámořské hokejové ligy AHL. Vedení soutěže arbitra, který v současnosti působí na mistrovství světa hráčů do 20 let v Montrealu a Torontu, pozvalo na zkoušku.

"Zaujal při předsezónním zámořském kempu, stejně jako při přípravném utkání před Světovým pohárem Česká republika - Rusko," uvedl předseda komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje Vladimír Šindler v tiskové zprávě.

V Hradci se s tím nemažou. Nespokojený klub vetoval sudího Pešinu jen pár okamžiků po konci zápasu V Hradci se s tím nemažou. Nespokojený klub vetoval sudího Pešinu jen pár okamžiků po konci zápasu Čtěte zde

Suchánka do AHL doporučil supervizor Al Kimmel, který v září duel v pražské O2 areně osobně sledoval. "Dostal se tak na úroveň kandidáta NHL a není vyloučeno, že by se mohl stát prvním českým rozhodčím v nejuznávanější světové soutěži," dodal Šindler a ocenil i přínos dlouholetého člena komise rozhodčích Mezinárodní hokejové federace Pavla Halase.

Se Suchánkem dostal pozvání k řízení zápasů AHL i finský čárový rozhodčí Sakari Suominen.

V NHL dosud působili jen dva evropští rozhodčí - prvním byl Švéd Marcus Vinnerborg, aktuálně v elitní kanadsko-americké lize a současně i v AHL řídí zápasy Jevgenij Romasko z Ruska. Před nimi rozhodoval v NHL 650 zápasů nizozemský rodák Jerry Pateman, který však vyrůstal již v Kanadě.

reklama