reklama

První hokejová arbitráž. Rozhodne, zda Život je boj

APK LH reagovala na nároky BPA, která požaduje za reklamu na dresech Plzně pokutu 13 milionů korun APK LH reagovala na nároky BPA, která požaduje za reklamu na dresech Plzně pokutu 13 milionů korun autor: Eduard Erben
BPA prý nezaplatila splátku k 31. březnu

Praha - Poprvé se v Česku povede hokejová arbitráž.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje se obrátila na Rozhodčí soud při Hospodářské komoře, aby rozsoudil její spor s marketingovou společností BPA o reklamu na plzeňských dresech. APK podala žalobu minulý týden.

Důvodem, proč se APK LH obrací na arbitráž, je fakt, že BPA nezaplatila vedení extraligy, potažmo extraligovým klubům, pravidelnou splátku za marketingová práva splatnou 31.3.2012.

Započítala totiž do ní smluvní pokutu související se zmíněnou reklamou na sázkovou kancelář Bet-at-home.

Čtěte také:
V extralize řízené svazem se bude hrát širší baráž
Sundejte i slogan, vyzvalo Plzeň vedení extraligy

"Ano, obrátili jsme se na arbitráž v režimu takzvaného zkráceného řízení. Rozhodnutí by tedy mělo padnout do tří měsíců," řekl Aktuálně.cz šéf APK LH Ladislav Blažek.

BPA požadovala kvůli reklamě, kterou od 1. ledna zakazuje novela loterijního zákona, nejprve 13 milionů korun - tedy jeden milion za každý zápas, v němž Plzeň v dresech s logem této zahraniční společnosti v letošní sezoně hrála.

Později zvýšila pokutu o další miliony a rozhodla se ji započíst proti splátkám, které měla poslat APK LH.

Předsedkyně představenstva BPA Jana Obermajerová argumenty APK LH, že se jedná o účelový krok, odmítla. "Trváme na tom, že porušili smlouvu. Byli jsme přístupni dohodě a výsledek je tenhle," řekla Obermajerová ČTK.

Asociace zatím BPA o předání případu arbitráži, což jí umožňuje smlouva, neinformovala. Obermajerová ale věří, že tento krok celý spor vyřeší. "Stojíme si za tím, že porušili smlouvu, a čekáme věci příští," dodala.

reklama