reklama

Karlovy Vary, České Budějovice, Slavia či Kladno? První liga má řadu favoritů

Hokejisté Karlových Varů ani Českých Budějovic v baráži o extraligu neuspěli. Hokejisté Karlových Varů ani Českých Budějovic v baráži o extraligu neuspěli. autor: ČTK
V Karlových Varech vsadili na vítězný duch, který má přinést nový hlavní kouč Martin Pešout. Znovuvzkříšení Jihočeši po odchodu Mountfieldu touží po posunu mezi elitu.

Praha  - V sobotu se rozjede první hokejová liga, v níž budou plnit roli hlavních favoritů České Budějovice a Karlovy Vary, které sestoupily po 20 sezonách a jednom mistrovském titulu. Smělé plány mají i v Kladně a touhu skončit v nejlepší čtyřce netají Slavia. Speciální kapitolu napíše Vsetín, který se po postupu do první ligy přiblížil snu o návratu do extraligy, jíž koncem milénia kraloval.

Jágr za Kladno v sobotu nenastoupí. Nechci týmu uškodit, říká Jágr za Kladno v sobotu nenastoupí. Nechci týmu uškodit, říká Čtěte zde

Znovuvzkříšení Jihočeši po odchodu Mountfieldu, který v roce 2013 přesunul extraligovou licenci do Hradce Králové, touží v páté sezoně v druhé nejvyšší soutěži po posunu mezi elitu. "Nejvyšším cílem je postup do extraligy. Loni nám k tomu chyběl kousek. Bohužel, nevyšlo to, proto jsme udělali velké změny v hráčském kádru," řekl prezident klubu Roman Turek.

V Karlových Varech vsadili na vítězný duch, který má přinést nový hlavní kouč Martin Pešout, jenž byl jako asistent u zisku mistrovského titulu Komety Brno.

"Chtěl bych fanoušky poprosit o trpělivost. Určitě nebudeme hned od začátku vyhrávat každé utkání, potřebujeme se v soutěži otrkat. Pro nás je cílem především postup do play off a během sezony se na něj potřebujeme dobře připravit. Určitě nechceme nic vypustit, ale zároveň pro nás není cílem vyhrát základní část a bořit nějaké rekordy. Nejdůležitější pro nás budou měsíce březen, duben," prohlásil Pešout.

"Silných týmů v soutěži je hodně: Motor, Slavia, na Moravě jsou hodně silné týmy a nehraje se u nich úplně dobře. Nemyslím, že nás čeká moc lehkých zápasů. Navíc všechny moravské týmy mají výborné fanoušky, kteří umí tým vyburcovat k výborným výkonům a soupeře tím naopak hodně oslabit," uvedl karlovarský kapitán Václav Skuhravý.

Žádný průšvih už nehrozí. Stabilizovaná Slavia touží po poklidném ročníku Žádný průšvih už nehrozí. Stabilizovaná Slavia touží po poklidném ročníku Čtěte zde

Hodně tuhý boj očekávají také slávisté. "Vary se budou jistě snažit o to samé, co my před dvěma lety, tedy o okamžitý návrat nahoru. Tým udržely na extraligové úrovni minulé sezony. České Budějovice se dlouhodobě snaží o postup do extraligy. Tyto dva týmy budou podle mého názoru určitě patřit k největším favoritům," řekl trenér Milan Razým.

"Dále je tu Kladno, které zvolilo svou vlastní cestu, zařadilo mladé, ale kvalitní hráče, navíc Miloš Hořava je velmi zkušený trenér. Půjde o velice silný tým. Připomenout musím i tradičního účastníka play off Ústí nad Labem. A věřím, že k silné čtyřce budeme patřit i my," dodal Razým.

Nelze podle něho opomíjet moravské týmy. "Jsou čím dál silnější, ať už jde o Přerov se silným sponzorem, Prostějov, Havířov nebo Třebíč, která čerpá ze spolupráce s Brnem. Euforie bude jistě ve Vsetíně a Na Lapači se bude těžko vyhrávat každému, kdo tam přijede," míní Razým.

Vsetín v letech 1995 až 2001 vyhrál šest titulů, ve zbývajícím případě byl druhý. Následoval ale ústup ze slávy a finanční problémy, jež vedly k vyloučení z extraligy. Koupě druholigové licence od Blanska v roce 2008 klub znovu nastartovala a po devíti sezonách ve třetí nejvyšší soutěži přišel postup.

Dlouhodobou fázi soutěže zakončí 52. kolo v sobotu 24. února. Hned následující úterý bude rozehráno play off, kam postoupí osm nejlepších celků a utkají se o dvě místa v baráži o extraligu. O vítězích semifinálových sérií se rozhodne nejpozději 24. března.

Šarvátky, pěkná kulisa a boj do samotného konce. Slavia se v derby na Spartu vytáhla Šarvátky, pěkná kulisa a boj do samotného konce. Slavia se v derby na Spartu vytáhla Prohlédněte zde
reklama