První venkovní body. Český Lev porazil čechovské rváče

13. 9. 2012 19:57
Hokejisté HC Lev vyhráli první zápas svého venkovního tripu KHl na ledě nechvalně známého Viťazu Čechov 2:0.
Další vítězná "Lví" oslava.
Další vítězná "Lví" oslava. | Foto: Lenka Rybaříková

Čechov - Hokejisté HC Lev vyhráli první zápas svého venkovního tripu KHL na ledě nechvalně známého Viťazu Čechov 2:0.

O branky vítězů se postarali v 57. minutě v přesilovce Christensen, 14 vteřin před koncem se trefil do prázdné branky domácích při jejich power play Svoboda. V druhém utkání za sebou udržel čisté konto gólman Tomáš Pöpperle.

První dvě třetiny se odehrály v klidu

Úvodní dvě třetiny zápasu svěřenců kouče Josefa Jandače proti mužstvu, které je z minulosti nechvalně proslulé bitkami a jejich častým vyhledáváním, se odehrály bez většího vzruchu.

Také proto, že nový kouč Jurij Leonov nevybíral pro tuto sezónu do kádru podřadné kanadské rváče, ale skutečné hokejisty.

V první třetině si Mojžíš málem srazil kotouč do vlastní sítě a Hossa v úniku nezakončil přesně. Ve druhé části vychytal Pöpperle Koroljuka a právě Mojžíš zatřásl horní tyčkou. Skórem poté nepohnul ani hostující Karamnov.

Ve třetí části se musel do té doby aktivnější Lev bránit, ale Fahey ve velké příležitosti na začátku 51. minuty těsně minul.

Zápas zlomil gól 181 vteřin před koncem

Bezbrankový výsledek tak zlomil až v čase 56:59 Christensen. Kanadský útočník překonal Kasutina v přesilové hře za špatné střídání domácího výběru.

Zbytečné vyloučení přišlo v závěru i na straně hostí, 67 sekund před koncem předvedl hloupý faul Szczechura, Pöpperle ale hosty podržel a navíc 14 vteřin před koncem potvrdil vítězství Lva do prázdné branky Jaroslav Svoboda.

Lev si tak připsal ve čtvrtém zápase při své premiéře v KHL třetí výhru, první venkovní. Na svém krátkém týdenním tripu po Rusko jej nyní čekají ještě souboje v Čerepovci a Minsku.

Kontinentální hokejová liga:

Viťaz Čechov - Lev Praha 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávka: 57. Christensen (Hunkes), 60. Jar. Svoboda. Rozhodčí: Drejev, Romasko - Kučava, Novikov. Vyloučení: 7:6, navíc Oystrick (Lev) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3300.

Čechov: Kasutin - Fahey, Selezňov, Kudinov, Golovkov, Markov, Troščinskij, Malevič - Hennessy, Cullen, Sergejev - Gilles, Timkin, Saprykin - Černov, Dvurečenskij, Posnov - Čisťakov, Koroljuk, Kuljomin. Trenéři: Jurij Leonov, Oleg Orechovskij a Michail Štalenkov.

Lev: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland, Mojžíš - Bartečko, Vrána, Klepiš - Szczechura, Christensen, Novotný - Surový, Karamnov, Hossa - Sekáč, Jar. Svoboda, T. Rachůnek - Cingel. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Další čtvrteční výsledky:

Omsk - Ufa 2:1 po sam. nájezdech, Barys Astana - Kazaň 1:3, Chanty-Mansijsk - Nižněkamsk 2:3 (Trončinský 0+1 - Kolář 1+0, Koukal 0+1), Čeljabinsk - Petrohrad 2:3 (za domácí Bulis 1+0), Čerepovec - CSKA Moskva 1:2 v prodl. (za domácí Čáslava 0+1), Atlant Mytišči - Chabarovsk 3:2 (za hosty Petružálek 0+1), Spartak Moskva - Novokuzněck 0:3, 18:00 Dinamo Minsk - Slovan Bratislava, 18:30 Dinamo Riga - Novosibirsk.