reklama

Ptáček: Na Hradec si zvykám, v Budějovicích se však nevyznám

Podívejte se na fotogaleriii z prvního tréninku Mountfieldu Hradec Králové. Podívejte se na fotogaleriii z prvního tréninku Mountfieldu Hradec Králové. Foto: CPA Eduard Erben
K vůdcům hradeckého Mountfieldu by měl patřit i zkušený obránce František Ptáček.

Hradec Králové - Více než tři desítky hráčů nového extraligového klubu Mountfield HK se v úterý sešly k prvnímu tréninku na ledě.

Jelikož se zázemí mužstva buduje za pochodu, připomínají zatím šatny a jejich okolí jedno velké mraveniště. Hráči si vybalují a zkoušejí výstroj, nechávají si brousit brusle nebo upravovat hokejky.

V převažující skupině, kterou tvoří téměř celý tým loňských Českých Budějovic, nechybí ani obránce František Ptáček, jenž začíná svou jednadvacátou extraligovou sezonu.

Počáteční zmatek však zkušeného kliďase nemůže rozházet. "Tak to bývá všude. Vždycky to pár dní trvá, než se vše připraví, uklidní a zaběhne do sezonních kolejí," říká 38letý veterán.

Méně už se však orientuje ve spletité situaci okolo budoucnosti Českých Budějovic. Fanoušci Motoru mají jistotu, že se ve městě bude hrát alespoň 1. liga, jenže neví, kdo klub povede. "Také vím jen to, co se dočtu z médií," přiznává Ptáček.

(Pozn.: Rozhovor byl pořízen před rozhodnutím českobudějovické radnice o tom, kdo bude využívat Budvar arénu. Aktuální situaci zjistěte ZDE.)

Před samotnou přípravou na úvodní trénink jste měli ráno ještě nějaké sezení. Čeho se týkalo?
"Představil se nám celý realizační tým, protože je vždycky lepší, když člověk ví, s kým se potkává, než abychom se na sebe jen tak koukali. Něco nám řekli i trenéři. Spíš šlo o takové obecné věci, které se postupně doladí a přemění v program, který si člověk vyvěsí doma a bude se podle něj řídit."

Jste tady dvě skupiny hráčů. Jedna, ta větší, je bývalý tým z Budějovic. Druhou pak tvoří šestice hradeckých hráčů, kteří loni hráli 1. ligu. Jak jste si sedli? Už jste se stihli poznat?
"Já osobně jsem zatím neměl čas se s nimi pořádně seznámit. I když tedy jsem je až na jednoho všechny znal, takže to není žádný problém. Samozřejmě trochu později bude čas zajít si sednout někam na pivo, tak to bude úplně v pohodě."

Ten kádr je ale momentálně hodně široký a je jasné, že někteří hráči budou muset být vyřazeni. Není kvůli tomu v týmu cítit konkurenční boj?
"Myslím si, že tak to je před každou sezonou. Tohle není nic extrémního nebo nového. Vždycky se před sezonou sejde šest lajn a vybírá se. Trochu jiné je to jen v tom, že většina je z toho původního Mountfieldu a pět šest hráčů z Hradce."

Vypadá to, že už jste se tedy s tím stěhováním z Budějovic do Hradce smířili, což je pro fungování týmů asi hodně důležité. Je to tak?
"Když to řeknu blbě, tak když skončí rok a začne nový, tak člověk má tendenci pořád psát ještě ten starý. Tady jde jen o zvyk. Hokejová kabina funguje v každém městě plus minus stejně, takže v tom se pro nás nic nemění. Je to jen v jiném místě, ale na to si zvykneme taky."

Už jste v Hradci, přesto sledujete ještě, co se děje v Budějovicích? Nejprve to vypadalo, že by nemusely hrát profesionální soutěž vůbec, teď zase najednou mají dvě licence.
"Já jsem se to dozvěděl dneska ráno. Volal mi kamarád z Budějovic, který se mě ptal, jak to tedy je. Já mu ale říkal, že vím jen to, co se dočtu z médií, tak mi o tom povídal. Sám nevím, jak to tam dopadne."

Takže nemáte ve dvojici těchto subjektů svého favorita (skupina okolo bývalého hráče Radka Bělohlava vs. skupina okolo podnikatele Zděňka Casky - pozn. redakce)?
"Prvotně, když začala ta jednání, věděl jsem o těch několika skupinách, ale nevím kdo, kde, s kým. Kdybych tam byl a měl si vybrat, tak bych určitě volil skupinu, kterou znám a měl příležitost s nimi spolupracovat. Ale takhle opravdu nevím."

Je pravdou, že je trochu těžké se v té situaci vyznat. Takže se ani neřídíte názorem většiny fanoušků, kteří jednoznačně stojí za skupinou Radka Bělohlava?
"Asi už podle toho, že v jejím popředí je Radek, tak bych volil tuto skupinu. Ale nic bližšího nevím, takže bych v tuto chvíli jen tak střílel od boku."

reklama