reklama

Kabina Mountfieldu: Nálada je na bodu mrazu, nic nám neřekli

František Ptáček už se za hokejem nikam hnát nechtěl. Stěhování klubu z Českých Budějovic ale bere jako fakt. František Ptáček už se za hokejem nikam hnát nechtěl. Stěhování klubu z Českých Budějovic ale bere jako fakt. autor: Marian Ježowicz
HC Mountfield oznámil stěhování do Hradce Králové a začíná fanouškům vracet peníze za permanentky. Hráči o tom ale neví vůbec nic, z klubu s nimi nikdo nemluví.

České Budějovice - Je to zvláštní a pořád se tomu ani nechce věřit. HC Mountfield už ale odchod do Hradce Králové oficiálně potvrdil i na svém webu a od pátku začne fanouškům vracet peníze za prodané vstupenky.

Jediní, kteří o stěhování do jiného města stále neví nic, jsou samotní hráči. Ti, kterých se to týká nejvíc, a ti, kteří by se měli rvát za Mountfield i v novém působišti.

"Jsem zvědavý, jak to celé dopadne. Za námi ještě nikdo z klubu nepřišel a nic nám neřekl, nemáme žádné informace," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz František Ptáček.

"Nálada v kabině je na bodu mrazu. Každého z nás stěhování ovlivní, ale nikdo vlastně nevíme jak. Nevíme, co bude dál."

Jak teď vnímáte to, co se okolo českobudějovického hokeje děje?
Je to nezvyklé, nepříjemné. Samozřejmě hlavně pro fanoušky, ale taky pro hráče a asi i celé vedení klubu. Já jsem sám moc zvědavý, jak to celé dopadne, protože my, hráči A týmu, stále nemáme žádné oficiální informace.

To vám ani dnes, když klub oznámil definitivní stěhování, nikdo neřekl, co bude dál?
Ne. Mně to přijde všechno hodně divné. Už čtrnáct dnů se mluví o nás hráčích, o týmu, ale prakticky úplně bez nás. V podstatě mám úplně stejné informace jako vy, všichni se dočítáme nové informace jen z médií.

Není to zvláštní? Chce se vám vůbec věřit, že takové město jako České Budějovice přijdou o hokej?
Právě tady z toho důvodu mně to všechno přijde divné. Hráči se točí celý život, my jsme na stěhování zvyklí. Ale aby se stěhoval celý klub, to je hodně zvláštní.

Jaká je teď nálada v kabině?
Nálada je teď na bodu mrazu. Každého z nás to ovlivní a zatím vůbec nikdo neví, jak. Teď už je nám všem ale jasné, že se klub stěhovat bude.

Už nevěříte, že by se něco mělo zlomit? Třeba právě z toho důvodu, že vám hráčům stále nikdo nic oficiálně neřekl, i když to vedení prezentuje jako hotovou věc...
Já už jsem tuhle naději vypustil z hlavy, beru to jako hotovou věc.

Půjdete do Hradce Králové hrát všichni? Třeba Aleš Kotalík prohlásil, že než hrát za Hradec, tak raději ukončí kariéru.
Já osobně mám smlouvu ještě na rok, která pravděpodobně přejde na klub v Hradci Králové, takže půjdu. Nechci mluvit za Aleše, ale chápu ho. On je v úplně jiné situaci než my ostatní. Vrátil se domů, protože chtěl vždycky na konci kariéry hrát za České Budějovice, kde je doma. Kdyby mu někdo před rokem řekl, že nakonec bude muset hrát za Hradec, mohl ještě nějaký čas zůstat v zahraničí.

Vy sám už jste asi při podpisu smlouvy taky nečekal, že se budete ještě někam stěhovat, že?
Přiznám se, že ne. Když jsem se loni rozhodl podepsat v Budějovicích smlouvu na další dva roky, rozhodl jsem se tak proto, že se tady celá rodina zabydlela a je nám tady hezky. Takže to nakonec bylo asi špatné rozhodnutí. (směje se)

Jak vám teď stěhování změní život?
Hokejový život je stejný: sbalit kufry, vzít si tašku a jít zase o dům dál. Když to řeknu hloupě, tak jsme posledních deset let byli někde pryč. Hrál jsem ve Varech, teď tady v Budějovicích. Už jsem ale myslel, že nikam nebudu muset jít.

Kdy se začnete připravovat na stěhování?
Děti tady v Budějovicích ještě dochodí školní rok a uvidíme. Jsme pětičlenná rodina, takže si asi umíte představit, co to bude znamenat.

reklama