Radil po návratu z Karjaly přihrál v KHL na vítězný gól Spartaku

8. 11. 2016 21:11
Lukáš Radil navázal na povedené vystoupení v reprezentaci a po návratu do svého stálého klubového působiště si zapsal do statistik asistenci u vítězného gólu Spartaku Moskva.
Lukáš Radil
Lukáš Radil | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Nejlepší útočník turnaje Karjala Lukáš Radil pomohl po návratu do Kontinentální ligy hokejistům Spartaku Moskva k výhře 2:0 na ledě Novosibirsku. Český reprezentant přihrál v 16. minutě v přesilové hře na vítěznou branku americkému obránci Matthewu Gilroyovi. Radil si v sezoně připsal dvanáctou asistenci a v klubovém pořadí je v této statistice druhý.

Novosibirsk, kterému bude zřejmě až do konce sezony chybět zraněný brankář Alexander Salák, prohrál popáté za sebou. V posledních dvou zápasech Sibir neskóroval, gólman Spartaku Nikita Bespalov zneškodnil domácím hráčům 30 střel.

Bratislavský Slovan vyhrál zásluhou hattricku Žigy Jegliče v Jekatěrinburgu 4:1, gól domácích vstřelil v přesilovce Petr Koukal. V posledních třech zápasech skóroval za Avtomobilist jen on, branku dal i při porážce 1:2 v Togliatti a v Kazani pak mužstvo prohrálo s nulou.

Z gólu se radoval také Tomáš Zohorna z Chabarovsku. V Helsinkách se český útočník prosadil už po 66 vteřinách hry, ale v samostatných nájezdech neuspěl a domácí Jokerit zvítězil 3:2.

Brankář Jakub Sedláček si v utkání Dinama Riga proti čínskému Kunlunu připsal asistenci. V deváté minutě založil vyhozením puku po mantinelu akci, z níž padl první gól zápasu. V druhé třetině ale třikrát inkasoval a lotyšský celek nakonec doma prohrál 2:5.

Sérii pěti výher se nepodařilo prodloužit Čeljabinsku, který podlehl nejlepšímu týmu Východní konference Kazani 2:3 po nájezdech. Domácí brankář Pavel Francouz dostal oba góly v závěru druhé třetiny v rozmezí 77 sekund, po asistenci si u nich připsali Michal Jordán a Jiří Sekáč. Na nájezdy pak Francouze vystřídal Vasilij Děmčenko, ale další vítězství Traktoru nevychytal.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - HK Soči 1:0 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Spartak Moskva 0:2 (Radil 0+1), Omsk - Nižnij Novgorod 2:1, Čeljabinsk - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Jordán a Sekáč 0+1), Jekatěrinburg - Slovan Bratislava 1:4 (Koukal 1+0 - Smoleňák a Nedorost 0+1), Magnitogorsk - Nižněkamsk 2:1 po sam. nájezdech, Ufa - Lada Togliatti 4:2, Dinamo Minsk - Vladivostok 0:3, Jokerit Helsinky - Chabarovsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty T. Zohorna 1+0), Dinamo Riga - Kunlun Red Star 2:5 (za domácí Sedláček 0+1).