reklama

Rákos: Zlín zas bude hrát antihokej. Už mu dochází síly

Daniel Rákos počítá s tím, že Zlín přijede do Třince zase tvrdě bránit. Daniel Rákos počítá s tím, že Zlín přijede do Třince zase tvrdě bránit. autor: Marian Ježowicz
"Počítám, že to dnes Zlín zase zavře a bude hrát antihokej. Už jim docházejí síly," řekl pro Aktuálně.cz útočník Třince Daniel Rákos. Šesté utkání semifinále se hraje dnes v 18:15.

Třinec - Vyhecovaná série Třinec - Zlín jde do šestého zápasu. Oceláři budou dnes v 18:15 (on-line ZDE) na svém ledě odvracet druhý mečbol soupeře.

Zlín má problémy se sestavou. Poslední utkání nedohráli kvůli zranění obránci Linhart se Zámorským a o jejich startu rozhodne lékař až v den utkání.

V plné pohotovosti je naopak třinecký Daniel Rákos. Zlý muž loňského play off deptal soupeře v dresu Pardubic a právě teď přichází jeho čas i po přestupu do Třince.

Poslední utkání se za stavu 6:1 pro Třinec ve třetí třetinu zvrtlo v bitvu emocí a nevyřízených účtů. Útočník Třince Jiří Polanský o Zlínu řekl, že hraje debilní hokej, Marek Melenovský kontroval tím, že mu holí usekne palici.

"Ať si říká co chce, my jim to doufám vrátíme naší výhrou. Pošťuchovat se s nimi nebudeme," usmívá se v rozhovoru pro Aktuálně.cz Rákos, který minule za zraněného Václava Varaďu výborně zaskočil v elitní třinecké formace.

Vnímáte, že už to na ledě pořádně přituhuje?
Jo. Tenhle hokej mám rád. Konečně už o něco jde a začíná se hrát o všechno.

Je už nevraživost mezi oběma týmy znát?
Je. Každý rány rozdal i přijal, hrajeme spolu už šestý zápas a většinou na sebe formace střídají, takže nějaké osobní antipatie už tam jsou. Nebudeme říkat, že ne.

Narážíte na poslední zápas, který se měl ve třetí třetině jen dohrávat, ale nakonec byl plný faulů a různých pošťuchování?
Přesně tak. My sami jsme chtěli ten zápas dohrát v klidu, zbytečně se nenechávat vylučovat, ale pak se to trošku zvrhlo. Ono to na druhou stranu možná bylo tím, že rozhodčí schválně pískali některé fauly, aby se to nezvrhlo ještě víc.

Okál se prý během utkání opřel do Martina Růžičky a Melenovský poslal přes média vzkaz Polanskému. Chystáte odplatu?
My se soustředíme na sebe a pevně věřím, že jim to oplatíme. Ale chceme je porazit, ne se s nimi prát a pošťuchovat. To nemá smysl. Ať si říkají, co chtějí.

Co se dá teda od dnešního zápasu čekat?
My chceme hrát určitě stejně jako ve Zlíně a opřít se o naše dobré přesilovky. Od nich čekám to, že to zase zavřou a budou hrát ten svůj antihokej. Už jim docházejí síly.

Nebojíte se toho, jak vy říkáte, antihokeje? V obou zápasech v Třinci vám totiž dělal obrovské problémy...
Musíme tu hru prostě zjednodušit. Střílet z každé pozice a tlačit se před Sedláčka. To tomu naposledy v Třinci chybělo, kvůli důrazu jsme neproměňovali šance, které jsme měli.

Ve středu jste ve Zlíně vyhráli 6:1, druhý zápas jste tam ovládli výsledkem 6:3. Čím to je, že pak jezdíte do Třince a takhle se trápíte?
Myslím si, že to je přesně tou hrou. Oni takový antihokej doma hrát nemůžou. Diváci je tlačí dopředu, musí hrát a to nám více vyhovuje.
V Třinci naopak musíme proměňovat každou šanci, která se nám naskytne.

reklama