reklama

Rána pro Detroit: před klíčovým zápasem přišel o Kronwalla

Niklas Kronwall (vpravo) v akci v sérii proti Tampě Bay. Niklas Kronwall (vpravo) v akci v sérii proti Tampě Bay. autor: Reuters
Hokejistům Detroitu bude v rozhodujícím sedmém utkání prvního kola play off NHL s Tampou Bay chybět obránce Niklas Kronwall.

Detroit - Hokejistům Detroitu bude v rozhodujícím sedmém utkání prvního kola play off NHL s Tampou Bay chybět obránce Niklas Kronwall. Švédský zadák byl vedením zámořské soutěže potrestán za zákrok na Nikitu Kučerova ze šestého zápasu.

Kronwall zasáhl ruského útočníka v závěru druhé třetiny pondělního duelu, který hráči Lightning vyhráli 5:2 a srovnali stav série na 3:3. Obránce Red Wings sice nebyl rozhodčím potrestán, protože však při zákroku nadskočil a trefil soupeře loktem do hlavy, dostal dodatečně jednozápasový distanc.

Pro čtyřiatřicetiletého Kronwalla jde o první trest během jeho jedenáctiletého působení v NHL. V sestavě jej zřejmě nahradí český obránce Jakub Kindl, který zatím ve všech šesti duelech série zůstal jen na tribuně. V základní části sehrál Kindl 35 utkání a připsal si 13 bodů. Další variantou pro trenéra Mikea Babcocka by mohl být ruský nováček Alexej Marčenko, který v prvním a druhém duelu proti Tampě Bay hrál.

reklama