Rangers odvrátili mečbol, Rozsívalovi asistence nestačila

10. 5. 2014 6:25
Hokejisté Pittsburghu mohli na domácím ledě stvrdit postup do finále konference, ale prohráli s New Yorkem Rangers 1:5.
Radost hráčů Rangers
Radost hráčů Rangers | Foto: Reuters

Pittsburgh - Hokejisté Pittsburghu mohli na domácím ledě stvrdit postup do finále konference NHL, ale prohráli v nočním zápase s New Yorkem Rangers 1:5. Ten tak snížil v sérii na 2:3.

Asistencí se zapsal bez bodující hráče v utkání Chicaga s Minnesotou český obránce Michal Rozsíval, ale na vítězství Blachawks to nestačilo. Wild vyhráli 4:2 a série je tak vyrovnaná 2:2.

Plány Penguins na oslavy postupu do finále konference před vlastními fanoušky vzaly rychle za své. Už v polovině utkání totiž hosté vedli 4:1, zejména zásluhou útočníků Dericka Brassarda a Matse Zuccarella. První dal dva góly a na další přihrál, druhý si připsal tři asistence.

Skóre večera otevřel v 10. minutě v přesilové hře svou první brankou v letošním play off Chris Kreider, o šest minut později zvýšil Brassard na 2:0. V úvodu druhé třetiny sice snížil Jevgenij Malkin, pak ale hosté odskočili na tříbrankový rozdíl díky dvěma slepeným gólům v rozmezí 50 sekund. Výhru pečetil v 58. minutě trefou do prázdné branky při power-play Kevin Klein.

Cesta do dalšího kola se zkomplikovala obhájcům Stanleyova poháru z Chicaga, kteří podruhé za sebou prohráli v Minnesotě a série se tak za nerozhodného stavu 2:2 vrací na led Blackhawks.

Po úterním triumfu 4:0 se hráči Wild tentokrát na vítězství 4:2 nadřeli trochu víc, od začátku ale měli na ledě převahu, což vyjadřuje i konečný poměr střel 31:20. Rozhodující pro vývoj zápasu byl gól Nina Niederreitera, který ve 28. minutě vstřelil gól na 3:2 pouhých 44 sekund poté, co na druhé straně vyrovnal Michal Handzuš. Náskok "Divočáků" pak navýšil ve 44. minutě v přesilové hře Jared Spurgeon.

Východní konference - 5. zápas:

Pittsburgh - New York Rangers 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Branky: 24. Malkin - 16. a 28. Brassard, 10. Kreider, 29. McDonagh, 58. Klein. Střely na branku: 32:35. Diváci: 18.633. Stav série: 3:2.

Západní konference - 4. zápas:

Minnesota - Chicago 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 8. Fontaine, 24. Pominville, 28. Niederreiter, 44. Spurgeon - 20. Sharp (Rozsíval), 27. Handzuš. Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.405. Stav série: 2:2.