Rangers opět držel Čech. Tentokrát Průcha

spo
4. 11. 2007 9:34
Gólman Pavelec vychytal první vítězství
Obránce Minnesoty Martin Škoula (vpravo) gratuluje svému gólmanovi Nicklasi Bäckströmovi po vítězném zápase s Calgary. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Yorku Rangers porazili v sobotním zápase NHL rivala z New Jersey 2:1 díky rozhodujícímu nájezdu Petra Průchy.

Pardubický odchovanec stál také u první branky Jezdců, kterou vsítila v sedmé minutě bývalá dlouholetá opora Devils, útočník Scott Gomez.

Velký večer má za sebou český gólman Ondřej Pavelec. V barvách Atlanty sice dostal na ledě Tampy Bay čtyři góly, přesto mohl slavit první vítězný zápas v NHL.

Velkým pomocníkem mu byl forvard Ilja Kovalčuk, jenž podruhé po sobě nasázel soupeři tři góly, Atlanta zvítězila 6:4.

Ani branka Radima Vrbaty nezachránila Phoenix od další domácí pohromy, Coyotes podlehli Anaheimu 2:5.

Montreal - Toronto 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
17. Komisarek, 23. Higgins - 2. T. Kaberle, 27. Sundin, 59. Stajan.

Ottawa - Boston 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
5. a 54. Fisher, 31. Heatley - 21. a 25. Kobasew.

New York Islanders - Pittsburgh 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
46. a 58. Šatan, 29. Hunter - 13. Malone, 22. Kennedy.

New York Rangers - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
7. Gomez, rozhodující s. n. Průcha - 7. Brylin.

Carolina - Florida 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
9. Cullen, 27. LaRose, 29. Letowski, 52. Stillman - 28. Bouwmeester, 38. Zedník.
Tomáš Vokoun (Florida) odchytal za Floridu 59:24 minut, inkasoval čtyři branky, šlo na něj 40 střel.

Tampa Bay - Atlanta 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)
12. a 18. O'Brien, 25. Ouellet, 35. Richards - 36., 48. a 59. Kovalčuk, 10. Enström, 37. Hossa, 58. Dupuis. Střely na branku: 34:22. Ondřej Pavelec (Atlanta) odchytal 60:00 minut, inkasoval čtyři branky, šlo na něj 34 střel.

Minnesota - Calgary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
27. a 44. Gáborík, 3. Rolston, 60. Radivojevič - 40. Iginla.

St. Louis - Chicago 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
16. Perron, 55. Kariya - 48. a 58. Sharp, 5. Byfuglien.

Phoenix - Anaheim 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
43. Vrbata, 59. Jovanovski - 25. a 60. Perry, 12. Schneider, 29. May, 54. Getzlaf.

Colorado - Vancouver 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)