Pittsburgh - New York Rangers 3:2 PP
Střídačka NY Rangers nemohla uvěřit, že je po sezoně
Střídačka NY Rangers nemohla uvěřit, že je po sezoně | Foto: Reuters

Pittsburgh - Hokejisté Rangers nedokázali napodobit hráče San José a semifinálovou sérii Východní konference proti Pittsburghu už neprodloužili.

Kapitán Jaromír Jágr sice svůj tým vedl za obratem v nepříznivě se vyvíjejícím duelu, a hosté ještě stihli vymazat dvoubrankový náskok "Tučňáků", v prodloužení však svým druhým gólem v utkání rozhodl o postupu svého celku Marián Hossa.

Severoameričtí diváci tak možná viděli poslední zápas Jágra v NHL, neboť se spekuluje o jeho odchodu do ruského Omsku, kde by se sešel s krajany Pavlem Rosou a Jakubem Klepišem.

Čtěte více: Mám před sebou ještě spoustu let, tvrdí Jágr

POSTUPUJÍCÍ

Finále Východní konfence:

Pittsburgh vs.Philadelphia

Finále Západní konference:

Detroit vs. Dallas

Prim hráli v pátém utkání série oba brankáři. Domácí Fleury i hostující Lundqvist se dlouho překonávali a skóre otevřel až ve 29. minutě v přesilové hře slovenský útočník Pittsburghu Hossa. Na trestné lavici seděl za podražení Michal Rozsíval.

Před českým zadákem byl dvakrát za hákování vyloučen i kapitán Jágr. Několik příležitostí přesilové hry měli i "Jezdci", gól však už v početní výhodě nepadl.

O další úspěch "Tučňáků" se postaral Jevgenij Malkin a domácí po čtyřiceti minutách vedli o dvě branky.

Posílí Rozsíval český tým?

Rangers však nechtěli svou kůži prodat lacino a ve třetí třetině se nadechli k velkému obratu. Ve 44. minutě tak po brankách Korpikoskiho a Dawese svítil na ukazateli skóre rázem stav 2:2.

Další gól už do konce šedesáté minutě nepadl, a tak došlo na prodloužení. Hned v jeho úvodu se Penguins naskytla možnost další přesilové hry, když za nebezpečnou hru vysokou holí z konce třetí třetiny byl na čtyři minuty vyloučen newyorský útočník Drury.

Rangers se úvodnímu tlaku domácích sice ubránili, ale nakonec přece padli. V 68. se mezi střelce zapsal podruhé Hossa a poslal hráče Rangers na dovolenou.

Pro českého beka Rozsívala by se tak mohla otevřít možnost zahrát si na mistrovství světa v Québeku a Halifaxu.

Gól ne a ne padnout

Suverénně nejdelší představení play off předvedl Dallas doma se San Jose.

Ve 25. minutě poslal domácí do vedení Antti Miettinen. Ve 42. minutě však vyrovnal za Žraloky Ryane Clowe. Další gól ne a ne padnout.

San Jose prohrával v semifinále Západní konference 2:3 na zápasy, Dallas měl mečbol. Sharks si prodlužovali sezonu, jak to jen šlo. Utkání rozhodlo až čtvrté prodloužení. Trefil se sám dallaský kapitán Brenden Morrow.

Zápas nedohrál český útočník Milan Michálek. Odstoupil koncem třetí třetině po tvrdé srážce u mantinelu právě s Morrowem.

Dallas - San Jose 2:1 PP, konečný stav série 4:2
Branky: 25. Miettinen, 130. Morrow - 42. Clowe

Pittsburgh - New York Rangers 3:2 PP (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0), konečný stav série 4:1
Branky: 29. a 68. Hossa, 33. Malkin - 43. Korpikoski (Rozsíval), 44. Dawes