reklama

Řeči mě nerozhodí, vzkázal Birner do Mladé Boleslavi

Michal Birner. Michal Birner. autor: Milan Kammermayer
Už v prvním zápase semifinálové série play off extraligy mezi Libercem a Mladou Boleslaví se v průběhu zápasu na ledě přiostřilo. Jednu z dvojiček vytvořil také Michal Birner a Tomáš Urban.

Liberec - První semifinálový zápas mezi hokejisty Liberce a Mladé Boleslavi sice nebyl tak vyhecovaný jako čtvrtfinálové souboje Středočechů s Hradcem Králové, s postupem času se ale na ledě přece jen jiskřilo. Hned několikrát se do kontaktu dostali zejména domácí Michal Birner a hostující Tomáš Urban.

Birner: Takové hráče si pod kůži vlézt nenecháme

"To je hráč, který má dva metry. Jestli si myslí, že mě tím rozhoděj... Mě ty řeči, které vedl, nerozhoděj. Tomu se člověk může jen smát," řekl Birner, který v 52. minutě zvýšil v přesilovce pět na tři na 3:1 a následně "něco" hráčům soupeře vzkázal na střídačku.

"Oni si myslí, že nás rozhodí nějakými řečmi. K play off to patří, je to jejich styl. My chceme hrát hokej, určitě si nenecháme vlézt pod kůži tady ty typy hráčů," podotkl Birner, který ale nechtěl specifikovat, co přesně mu Urban řekl.

"Zeptejte se jich, já ho neposlouchám. On tam něco na mě štěká, tak ať si mluví, co chtějí. Mně to je jedno. Já vím, že to budou zkoušet. Jak jsem řekl, my chceme hrát hokej a neustoupíme ze žádného souboje," podotkl Birner.

Rittich: Frajer si vezme o dvě hlavy menšího hráče

Urbanovi se nelíbil zákrok Birnera na Radana Lence 45 sekund před koncem. Po něm jel za libereckým útočníkem k trestné lavici a oba na sebe pokřikovali a gestikulovali. "V závěru jsou to emoce. Ale zezadu dávat krosčeky... Když někoho chce trefit, tak ho má trefit čistě. Tohle se nedělá," prohlásil Urban.

Podle mladoboleslavského brankáře Davida Ritticha Bílí Tygři podobně přitvrdili už v závěru posledního vzájemného souboje na konci základní části. "Bylo to úplně stejný. Asi chtěli vyprovokovat nebo vyfaulovat nějaké hráče, těžko říct. Frajer si vezme o dvě hlavy menšího borce, tak to je velkej hrdina," prohlásil Rittich, podle něhož ale Bruslařský klub v dalším průběhu nebude chtít na to reagovat na ledě. "My chceme hrát svůj hokej, na co budeme takhle zbytečně vymýšlet," dodal třiadvacetiletý gólman.

reklama