reklama

Reichel žasne z Francouze: Je jako Hašek, půjde do NHL

Pavel Francouz je jako Dominik Hašek, říká Robert Reichel. Litvínov díky skvělému brankáři sahá v extralize po mistrovském titulu. Pavel Francouz je jako Dominik Hašek, říká Robert Reichel. Litvínov díky skvělému brankáři sahá v extralize po mistrovském titulu. autor: Lukáš Filipec
Bývalý vynikající Robert Reichel drží pěsti svému Litvínovu, který hlavně díky fantastického gólmana sahá po titulu. Pokud Verva vyhraje v Třinci, stane se mistrem už dnes.

Třinec - Už dnes to může přijít, celý Litvínov je na nohou. Tamní hokejisté po téměř šedesáti letech v nejvyšší české soutěži sahají po prvním mistrovském titulu a pokud dnes vyhrají v Třinci, sen všech generací se vyplní. 

"Jsme natěšeni a všichni věříme, že to konečně dopadne. Poprvé se může stát, že budeme mistry, je to strašně blízko. Věřím, že se to podaří," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz jedna z klubových legend Robert Reichel, který sám trne při zápasech na tribuně.

Oceláři budou za stavu 1:3 na zápasy odvracet první finálový mečbol Vervy dnes v 18:20, deník Aktuálně.cz sleduje zápas v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.  

Pane Reichle, má na to Litvínov porazit Třinec už dnes?
Já si myslím, že to bude těžké. Asi bych si přál, aby to dopadlo až v úterý doma, to by bylo lepší. Všichni ale držíme Litvínovu palce, jsme natěšeni a všichni věří, že to konečně dopadne a poprvé budeme mistry. Je to strašně blízko, já věřím, že se to podaří. A rozhodně se nebudu zlobit, když to přijde už dnes.

Na co si musíte dávat pozor?
Oni kluci ví, co mají od Třince čekat. Tenhle zápas bude úplně jiný, hraje se u nich, v jiném prostředí. My máme výhodu v tom, že hrajeme venku a nebude na nás takový tlak. Třinec už musí vyhrát, nesmí zaváhat.

Nepřekvapuje vás, že v celé sérii padá málo gólů? Oběma týmům svědčí více ofenzivní hra, ale ve finále oba velmi zodpovědně brání, hrají opatrně.
Každá chyba může rozhodnout zápas, hraje se spíše takticky. Šancí není tolik jako v základní části, a když už jsou, tak tam stojí výborní brankáři. Že to končí 1:0? To je prostě play off hokej.

Co říkáte na fantastického Pavla Francouze, který září v litvínovské bráně i ve finále?
Z mého pohledu je to v současnosti nejlepší brankář v Evropě. Podle mě bude mít po sezoně nabídky do NHL, má vykročeno hodně daleko. 

Už jste takovou formu někdy viděl?
Francouz je jako Dominik Hašek, kterému bylo taky těžké dávat góly. Je základ toho, kde dnes Litvínov je. Bez něj by to mužstvo bylo jiné.

Jak vy sám prožíváte finále v Litvínově?
Já jsem ho prožíval jen ty dva domácí zápasy, v Třinci jsem kvůli povinnostem s reprezentací sedmnáctek nebyl. Klukům to strašně přeju, aby se to podařilo. Protože teď je to nejblíž, jak to kdy bylo. Chci ať má Litvínov konečně titul, abychom už taky mohli po těch skoro šedesáti letech konečně říct, že jsme to vyhráli.

Cítíte, že Třinci tečou nervy? Ve čtvrtek v závěru zápasu najížděli do gólmana Francouze, chtěli se rvát...
Věděli, že je zápas ztracený, tak se snažili někoho zranit. To k hokeji patří. Pokud mužstvo ví, že už nemůže vyhrát, někdy tohle dělá.

reklama