10. 4. 2012 21:13
Finále play off: Pardubice - Brno 5:6, stav série 1:1
Kometa Brno oslavuje vítězství na pardubickém ledě.
Kometa Brno oslavuje vítězství na pardubickém ledě. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Fantastický zápas a vůbec nejlepší hokej v letošním play off nabídl druhý finálový extraligový duel. Ofenzivní festival nakonec ovládla brněnská Kometa, která v Pardubicích vyhrála 6:5 a srovnala stav série na 1:1.

Diváci v ČEZ aréně byli svědky úžasného galapředstavení, tentokrát se ale museli sklonit před uměním soupeře, který v letošním play off vyřadil favorizované týmy Sparty a Plzně.

Domácí "perníkáři" tahali od začátku utkání za kratší konec, prohrávali 0:3, 2:3 a ještě sedm minut před koncem 2:6. V závěru ovšem nasázeli tři branky v řadě a sahali po prodloužení. Obránce Sičák ale trefil pouze tyč a Kometa už těsné vítězství po heroickém výkonu obou celků uhájila.

Utkání mezi Pardubicemi a Kometou Brno jsme sledovali ŽIVĚ
Po Boleslavi půjdeme jako psi, tvrdí zlatý střelec Grof
Divíšek: Kdybych nedělal kraviny, museli jsme vyhrát
Pardubice zvládly úvodní finále. Drama rozhodly nájezdy

Stejně jako v pondělí se stavidla s útočným hokejem protrhla ve třetí třetině, v níž dnes padlo sedm gólů. Včera při výhře Pardubice 5:4 po nájezdech o jeden méně.

Na výhře Komety se čtyřmi body za jeden gól a tři přihrávky podílel nejproduktivnější hráč play off a bývalý hokejista Pardubic Tomáš Divíšek. Série se nyní přesune do Brna, kde se bude hrát v pátek a v sobotu.

Hosté šli v pardubické aréně do vedení už ve druhé minutě. Hynek Zohorna obral o puk Rákose a naservíroval jej Eratovi. Brněnský útočník vstřelil svůj osmý gól v play off.

Ve 13. minutě už Brno vedlo o dvě branky. Čermák nahrál v přečíslení kotouč ideálně před poloprázdnou branku Jaroslavu Svobodovi.

Gólová situace z 2. finále Pardubice vs. Brno
Gólová situace z 2. finále Pardubice vs. Brno | Foto: Zuzana Hronová

Pardubicím se ani ve druhé části nedařilo překonat brankáře Jiřího Trvaje a tak udeřila znovu Kometa. Ve 31. minutě využil přesilovkou prudkou ranou obránce Bičánek. Východočeši ožili až o pět minut později, kdy snížil Rákos tečí Benákovy střely.

Ve třetí třetině přišla smršť. Nejprve snížil na rozdíl jediného gólu Radil, který dorazil puk, jenž neudržel ve výstroji Trvaj. Jenže elán domácích hned vzápětí otupili dvěma slepenými góly Tomáš Svoboda a Divíšek.

Gól Sičáka za dalších pár vteřin rozhodčí neuznali kvůli postavení hráče v brankovišti a v 52. minutě zvyšoval už na 2:6 znovu Tomáš Svoboda, rovněž autor osmi gólů v play off.

Pardubicím pomohla ke zmrtvýchvstání dvojnásobná přesilovka, v níž se trefil obránce Píša. Další dvě branky pak přišly během čtyřiadvaceti vteřin. Na rozdíl gólu snížili Cetkovský a Starý. Obrovské drama mohl ještě více zamotat Sičák, jeho bomba v přesilovce ale skončila na tyči. Po závěrečné siréně tedy slavili hostující hokejisté.

Finále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 5:6 (0:2, 1:1, 4:3)
Branky a nahrávky: 36. Rákos (Benák, Cetkovský), 42. Radil (Kousal, Sičák), 53. Píša (Sičák, Bartek), 55. Cetkovský (T. Zohorna), 55. Starý (Kolář I) - 2. Erat (H. Zohorna, Malec), 13. Jaroslav Svoboda (L. Čermák), 31. Bičánek (Divíšek, Vašíček), 44. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Divíšek), 45. Divíšek (Jaroslav Svoboda, Dlouhý), 52. T. Svoboda (Divíšek). Rozhodčí: Hradil, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád (21. Markovič), T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Koreis, H. Zohorna - Balej, Polodna, Švaňhal. Trenéři: Venera a Oslizlo.