reklama

Rekord nebude. Vedení NHL zrušilo lednové Winter Classic

Winter Classic se letos neuskuteční. Loni se v něm utkaly celky Philadelphie a NY Rangers Winter Classic se letos neuskuteční. Loni se v něm utkaly celky Philadelphie a NY Rangers autor: Reuters
Vedení NHL zrušilo zápas pod širým nebem, který se stal v minulých letech tradiční součástí programu elitní zámořské hokejové soutěže.

Toronto - Vedení NHL zrušilo zápas pod širým nebem, který se stal v minulých letech tradiční součástí programu elitní zámořské hokejové soutěže.

Začátek ligy je kvůli sporu majitelů klubů s hráčskou asociací stále v nedohlednu.

V Michiganu měl padnout divácký rekord

Na Nový rok měly na nezakrytou ledovou plochu na fotbalovém stadionu Michigan Stadium vyjet týmy Detroit Red Wings a Toronto Maple Leafs. Do prodeje mělo jít okolo 115 tisíc vstupenek a očekával se útok na historický rekord v návštěvnosti.

Sezona NHL měla začít 11. října, jednání o nové kolektivní smlouvě však dosud nevedla k úspěchu.

Začne vůbec sezóna?

Vedení ligy zatím zrušilo všechny plánované zápasy základní části do 30. listopadu, dnes přibyl i očekávaný duel "Winter Classic". "Z hlediska logistických požadavků nám prostě vypršel čas. Jsme velmi zklamaní," prohlásil zástupce komisionáře NHL Bill Daly.

Majitelé klubů v říjnu předložili odborům podobu smlouvy s rovnoměrným rozdělením výnosů, které v minulé sezoně činily 3,3 miliardy dolarů. Hráčská asociace NHLPA však návrh odmítla, od té doby se nejednalo.

reklama