Řepík se gólem a přihrávkou v KHL postaral o výhru Slovanu

1. 11. 2018 20:15
Řepík se s devíti góly aktuálně dělí o post nejlepšího českého střelce v soutěži s Jiřím Sekáčem z Kazaně.
Michal Řepík
Michal Řepík | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Devátý gól Michala Řepíka v sezoně pomohl hokejistům Slovanu Bratislava ukončit v KHL sérii čtyř porážek. Slovenský klub doma zvítězil nad Novosibirskem 3:2, Řepík se o post nejlepšího českého střelce dělí s Jiřím Sekáčem z Kazaně.

Řepík sedm minut před koncem vyrovnal, když ranou bez přípravy z kruhu pro vhazování využil přesilovku. O minut později v další početní výhodě Slovanu rozhodl zápas Chad Rau po přihrávkách Řepíka a dalšího českého útočníka Rudolfa Červeného.

Skóroval také Vojtěch Polák z Vladivostoku, který však v Omsku podlehl 3:4. Karel Kubát si v dresu hostujícího Admiralu připsal asistenci.

Hokejisté Čerepovce prohráli v Nižním Novgorodu vysoko 2:7. Brankář hostů Dominik Furch střídal po čtvrtém inkasovaném gólu v 23. minutě, ale ani jeho náhradník Alexej Artamkin nápor domácích střelců nezastavil. Severstal prohrál potřetí za sebou a v Západní konferenci je předposlední.

Barys Astana zachránil mohutným finišem bod z utkání proti Čeljabinsku. Domácí tým ještě na konci 59. minuty prohrával 1:3, ale kanadský obránce Darren Dietz pak v power play dokázal dvěma góly během pouhých 24 vteřin ztrátu smazat. Čeljabinsk nakonec vyhrál brankou v prodloužení.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Čeljabinsk 3:4 v prodl., Ufa - Spartak Moskva 3:4, Nižnij Novgorod - Čerepovec 7:2, Slovan Bratislava - Novosibirsk 3:2 (za domácí Řepík 1+1, Červený 0+1), Omsk - Vladivostok 4:3 (za hosty V. Polák 1+0, Kubát 0+1), Dinamo Minsk - Kunlun Red Star 4:1, Dinamo Riga - Jaroslavl 3:2.