reklama

Řepík: V pátek chceme proti Spartě získat mečbol

Michal Řepík včera překonal brankáře Sparty Tomáše Pöpperleho ve 22. minutě. Michal Řepík včera překonal brankáře Sparty Tomáše Pöpperleho ve 22. minutě. autor: Milan Kammermayer
Liberecký útočník Michal Řepík věří, že v pátečním pokračování finálové série Bílí Tygři navážou na vydařený výkon a získají před svými fanoušky mistrovský mečbol.

Praha - Dva zcela odlišné zápasy extraligového finále odehráli na ledě O2 areny hokejisté Liberce. Zatímco v pondělí proti domácí Spartě zejména kvůli nedisciplinovanosti zcela propadli, v úterý pražského soka přehráli a zvítězili. Útočník Michal Řepík věří, že v pátečním pokračování série Bílí Tygři navážou na vydařený výkon a získají před svými fanoušky mistrovský mečbol.

Specialista na góly za nerozhodného stavu

"Kdybychom se domů vraceli za stavu 3:1, tak by to bylo těžké. Jsme rádi, že jsme srovnali stav, a teď budeme chtít doma navázat na úterní výkon. A uvidíme, jak to dopadne před našimi fanoušky, kteří nás budou hnát," řekl Řepík po výhře 4:1, na které se podílel prvním gólem.

Brankáře Sparty Tomáše Pöpperleho překonal ve 22. minutě za nerozhodného stavu střelou ze střední vzdálenosti. Podobně jako ve druhém finálovém zápase v Liberci. "Specialista na něj asi nejsem. Dostal jsem ale prostor na křídle, snažil jsem se vystřelit na branku. Puk trochu skákal a podařilo se mi trefit se mu mezi nohy," uvedl sedmadvacetiletý útočník, který je s osmi góly nejlepším střelcem Liberce.

Řepík tak zatím potvrzuje roli jednoho z lídrů týmu. "Samozřejmě, že nějaké góly a body se od nás očekávají. V této fázi sezony je ale jedno, kdo je dává. Já jsem ale rád, že mi to tam padá. Hrajeme ale jako tým a jdeme za cílem, který jsme si určili," řekl Řepík, který před sezonou patřil mezi hlavní posily Severočechů.

Drobný útočník je odchovancem Sparty, takže má o motivaci postaráno. "Jsem namotivovaný. Ve finále bych byl motivovaný proti každému týmu, ale to, že je to Sparta, kde jsem vyrůstal a něco jsem za mládež odehrál, mě možná motivuje o trochu více," uvedl Řepík.

Na Spartu Liberec vyzrál i v oslabení

Liberec se v pražské odvetě vypořádal i s absencí potrestaných útočníků Petra Vampoly a Dominika Lakatoše. Po boku Řepíka a Michala Birnera se tak objevil Jan Stránský. "Bylo to v pohodě. Honza tam bojoval. Celé play off hraje dobře a maká. Jen se musel Michal posunout na centr," řekl Řepík.

Absence Vampoly i Lakatoše však podle něj byla poznat. "Jsou to stálí členové kádru a Petr má velké zkušenosti. Myslím, že nám chyběli, ale odmakali jsme to jako tým. Kluci, kteří přišli za ně, předvedli dobrý výkon," poukázal i na fakt, že jeden z nových hráčů Jaroslav Vlach dal gól.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána odehráli v play off o tři zápasy méně než Sparta, mohli by tak na tom být lépe se silami. "To se těžko hodnotí. Nevím, jak se cítí hráči Sparty. My síly máme. Je to ale finále a oni se budou chtít vyždímat. Mají ale nějaká zranění a hodně rotují tři lajny, my se snažíme pořád točit čtyři. V pět na pět jsme jim skoro žádné šance nedali," dodal Řepík.

reklama