Jágr bojoval, rekordní návštěva ale viděla výhru Komety

Jaromír Jágr na ledě proti Brnu nechyběl.
Utkání bylo vyprodáno během osmi hodin a z Brna přijelo podpořit své hráče okolo šesti tisíc fanoušků.
Kometě vlilo obecenstvo sílu do svalů a krev do žil. Ač hosté a proti hvězdám NHL, tak utkání dominovala právě Kometa.
V souboji o druhé místo tabulky se musel Jaromír Jágr a spol. sklonit před urputností jihomoravského týmu.
Už po 55 sekundách hry dostal Kometu do vedení Jakub Svoboda.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 10. 2012 20:49
Dlouho očekávaný šlágr 15. kola hokejové extraligy vyhráli hokejisté Brna.

Praha - Před historicky nejvyšší návštěvou v české extralize 17 182 diváků porazili hokejisté Komety Brno v pražské O2 Aréně "domácí" Jágrovo Kladno 4:2.

O své výhře rozhodli hosté do poloviny duelu, kdy vedli 3:0, Kladenským nepomohl k obratu ani částečně uzdravený bojovník Jágr, který první gól svých barev připravil pro Kaberleho a druhý sám vstřelil.

Kladno sice v O2 Aréně mělo být oficiálně domácím týmem, fanouškovskou převahu ale od začátku ukazovali příznivci Brna. A povzbuzovalo se jim o to lépe, když už od první minuty jejich tým vedl. Jaroslav Svoboda totiž využil Divíškovu přesnou přihrávku.

Další gól sice Brnu neuznali rozhodčí kvůli ofsajdu, ale v 16. minutě to i tak bylo už o dvě branky, když se trefil Bičánek.

Jágrův gól nepomohl

V druhé části Brno pokračovalo v dobrém pohybu a vypracovalo si další gólovku, kterou využil Holec. Kladno sice z přesilovky snížilo, když Trvaje v dvojnásobné početní výhodě od modré prostřelil Kaberle. Kometa ale brzy přidala čtvrtý gól, když Malec ideálně našel Svobodu.

V posledním dějství Brno chytře hlídalo vybudovaný náskok a uplatňovalo svou typickou tvrdou hru. V 53. minutě ještě svitla šance pro Kladno. Další přesilovkovou branku vstřelil po pohotové teči Jágr.

Na kontaktní gól už se ale domácí nezmohli, i když v závěru ještě hráli bez brankáře.

Kometa se tak dotáhla na druhé místo o dva body za vedoucí Plzeň, Kladno spadlo na čtvrtou pozici. Další zápasy úterního programu hokejové Tisport extraligy naleznete zde!

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:2, 1:0), hráno v pražské O2 areně

Branky a nahrávky: 29. T. Kaberle (Plekanec), 53. Jágr (Židlický, Plekanec) - 1. J. Svoboda (Divíšek, J. Hruška), 16. Bičánek (J. Hruška, J. Svoboda), 26. Petrovický (Holec, Erat), 33. J. Svoboda (Malec, Petrovický). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Horinek, Hejl. Vyloučení: 12:8. Využití: 2:1. Diváci: 17.182 (vyprodáno).

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, T. Kaberle, Macholda, Mocek, J. Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Lukáč, Kuchler - Valský, Melka, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Valach, Valábik - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Erat, Petrovický, Holec - Dočekal, Koreis, M. Hořava. Trenéři: Venera a Oslizlo.

1. HC Škoda Plzeň 15 8 3 2 2 49:35 32
2. HC Kometa Brno 13 8 2 2 1 45:30 30
3. HC Oceláři Třinec 15 8 2 0 5 56:39 28
4. Rytíři Kladno 15 8 0 2 5 42:33 26
5. HC Slavia Praha 15 7 1 2 5 41:35 25
6. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 16 7 1 2 6 49:47 25