Trápení Lva pokračuje, Prahu dobyli také Radulov a spol.

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
25. 10. 2012 21:21
Pražský účastník Kontinentální hokejové ligy Lev Praha přivítal na svém ledě věhlasný moskevský armádní klub, na který i přes tlak ve třetí třetině nestačil a prohrál 2:3.
Maskot Lva se opět radovat z výhry nemohl
Maskot Lva se opět radovat z výhry nemohl | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Hokejisté pražské Lva navlékli již sedmý korálek na svou šňůru porážek v Kontinentální hokejové lize. Před téměř třinácti tisíci fanoušky ve vysočanské O2 Aréně nestačili na CSKA Moskva, se kterým prohráli 2:3.

Hosté vedli po dvou třetinách 2:0 po brankách Marčenka a Grabovského, Lvu nepomohla k obratu ani drtivá třetí třetina, ve které zásluhou dvou branek Surové snížil nejdříve na 1:2 a poté na 2:3.

Vítězný gól hostí vstřelil ve 47. minutě Igor Radulov.

Hosté šli zaslouženě do vedení

Lev toužil CSKA oplatit páteční porážku 0:3, ovšem už v 1. minutě mohl tomuto plánu udělat čáru přes rozpočet Grabovskij. Pöpperle jej však famózně vymrštěným betonem vychytal.

Po úvodním tlaku hostů se díky slepeným přesilovkám dostali do hry také domácí, jenže opatrná první třetina gól nepřinesla.

Agilně začali Moskvané také druhou periodu. Igor Radulov a Denisov sice ještě neuspěli, ale ve 25. minutě se už Marčenko z mezikruží nemýlil. Hosté i nadále diktovali tempo a o sedm minut později se dočkali druhého gólu, v přesilovce prostrčil Rjasenskij puk na rozjetého Grabovskiho a ten překonal Pöpperleho znovu.

Lev drama k remíze nedotáhl

Lev musel o druhé přestávce zmobilizovat všechny síly a na jeho hře to bylo znát. Záhy po návratu z kabin ohrozil Staňu Klepiš a ve 43. minutě se domácí dokonce radovali z gólu, ale doraženou střelu Christensena zakryl svým tělem Grabovskij a ani videorozhodčí branku nemohl potvrdit.

Pražané se však nevzdali a ve 47. minutě byli odměněni. Přesilovkovou ránu Cháry těčoval přesně Surový. Jenže za dalších 18 sekund už to znovu bylo o dvě branky. Po pěkné kombinaci v útočném pásmu zakončoval Igor Radulov.

Drama tím však neskončilo. V 58. minutě jeho bratr Alexandr netrefil při domácí power-play prázdnou bránu a následně se nechal vyloučit. 110 vteřin před koncem vykřesal naději znovu Surový. Na vyrovnání však už snaživí domácí nedosáhli.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - CSKA Moskva 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky:
47. Surový (Chára, Vrána), 59. Surový (Mikúš) - 25. Marčenko (Kondratěv), 32. Grabovskij (Rjasenskij, Dacjuk), 47. I. Radulov (Grigorenko, A. Radulov). Rozhodčí: Bělov, Kulakov - Birin, Medvěděv. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 12.731.

Lev: Pöpperle - Němec, Škoula, Porseland, Chára, Hunkes, Sersen, Krejčík - Birner, Jar. Svoboda, Bartečko - Klepiš, Vrána, Hossa - Christensen, Mikúš, Surový - Řepík, Novotný, Sekáč. Trenér: Josef Jandač.

CSKA: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Mäenpää, Denisov, Kondratěv, Marčenko, Gimajev, Sergejev - A. Radulov, Grigorenko, I. Radulov - Žarkov, Grabovskij, Dacjuk - Kugryšev, Zubov, Persson - Barbašev, Sprukts, Ljubimov. Trenér: Valerij Bragin.