reklama

Reprezentace se sešla před Karjalou, účastníci LM se připojí večer

Kouči, tak jsme tady! Čeští hokejisté se sešli před turnajem Karjala Prohlédněte si fotografie ze srazu české hokejové reprezentace na Karjala Cup, který bude prvním turnajem pod vedením kouče Vladimíra Vůjtka staršího. Foto: Milan Kammermayer
český hokejový tým se připravují na první akci pod vedením Vladimíra Vůjtka. Už ve čtvrtek rozehrají Češi turnaj Karjala.

Praha - Bez pětice hokejistů Liberce a Sparty, které dnes večer čeká ještě vystoupení v Lize mistrů, se sešel v pražské Tipsport Areně český národní tým před turnaje Karjala. Kouči Vladimíru Vůjtkovi staršímu se hlásilo před první herní akcí sezony dvaadvacet členů nominace a navíc i třetí brankář David Rittich z Mladé Boleslavi, který s týmem do Örnsköldsviku a Helsinek nezamíří.

Vůjtek, který v létě nahradil Vladimíra Růžičku, po letním kempu mladých nadějí v Jihlavě přivítal nyní mužstvo už před první oficiální akcí v sezoně. Nijak výjimečně to ale neprožíval. "Dělal jsem čtyři roky mužstvo Slovenska a je to podobné," uvedl osmašedesátiletý kouč.

"Samozřejmě jsme tam hráli druhořadé turnaje, tady se se špičkou evropského hokeje potkávám poprvé, ale hrál jsem s nimi na mistrovství světa. Je to trošku specifičtější a zajímavější, že je to můj první turnaj, ale nepřikládám tomu důležitost," doplnil Vůjtek.

Oproti původnímu výběru musel s asistenty Josefem Jandačem, Jiřím Kalousem a Jaroslavem Špačkem udělat jednu změnu. Třineckého obránce Vladimíra Rotha nahradil Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi. "Já jsem věděl už od neděle, že je problém. On chtěl ale hrát a přijet a my mysleli, že to bude dobrý. Dnešní vyšetření ale ukázalo, že nemůže," okomentoval Vůjtek jediný zásah, který musel v kádru nuceně udělat.

Liberecký zadák Radim Šimek s útočníky Michalem Birnerem a Michalem Řepíkem a sparťané Jan Buchtele s Danielem Přibylem se k týmu připojí dneska večer. Vůjtkův asistent Jandač, který je koučem Sparty, na srazu nechyběl, ale místo tréninku zamířil ještě plnit klubové povinnosti. "Není to komplikace. Jsme tady tři, podělíme se o to. Dnes povedu trénink já," prohlásil Vůjtek.

Národní tým zamíří ve středu dopoledne do Örnsköldsviku, kde bude odpoledne trénovat a ve čtvrtek od 19:15 nastoupí proti Švédsku. V pátek se pak přesune do Helsinek k víkendovým duelům s Finskem a Ruskem.

"Chci, abychom byli konkurenceschopný mančaft, který je schopný s evropskou špičkou sehrát vyrovnané zápasy. Samozřejmě, každý tým chce zvítězit, ale hlavně chceme, aby ty zápasy byly na dobré úrovni," vyjádřil Vůjtek své představy před první akcí sezony, která vyvrcholí mistrovstvím světa v Rusku.

Kompletní bude mužstvo trénovat až ve Švédsku. "Musíte vzít v úvahu, že máme jen dva tréninky a z toho jen jeden v kompletní sestavě po příletu do Švédska, takže budeme muset více používat tabuli a ukazovat hráčům, co chceme hrát, než to cvičit na ledě," dodal Vůjtek.

Nominace českého národního týmu pro turnaj Karjala:

Brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL), Dominik Furch (Omsk/KHL),

obránci: Matěj Stříteský, Marek Trončinský (oba Mladá Boleslav), Milan Doudera (Třinec), Jakub Jeřábek (Plzeň), Radim Šimek (Liberec), Tomáš Voráček (Mladá Boleslav), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Riga/KHL), Jakub Krejčík (Örebro/Švéd.),

útočníci: Michal Birner, Michal Řepík (oba Liberec), Jan Buchtele, Daniel Přibyl (oba Sparta), Jan Kovář, Tomáš Filippi (oba Magnitogorsk/KHL), Dominik Kubalík (Plzeň), Rostislav Olesz (Vítkovice), Jan Hruška (Kometa Brno), Vladimír Sobotka (Omsk/KHL), Roman Horák (Podolsk/KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL), Marek Kvapil (Záhřeb/KHL), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.).

reklama