reklama

Reprezentační obránce Němec mění CSKA za Čerepovce

Ondřej Němec- Ondřej Němec- autor: Roman Kučera
Hokejový obránce Ondřej Němec opouští v Kontinentální lize CSKA Moskva a po třech letech se vrací do Čerepovce.

Čerepovec - Hokejový obránce Ondřej Němec opouští v Kontinentální lize CSKA Moskva a po třech letech se vrací do Čerepovce. Ve staronovém působišti bude svěřencem nově nastoupivšího českého kouče Václava Sýkory, pod nímž hrál již v týmu Lev Praha.

O jednatřicetiletého mistra světa z roku 2010, který nechyběl ani na letošním domácím šampionátu, byl přes stávající platný kontrakt s CSKA Moskva zájem. Kromě jiného i z extraligy, kde po jeho službách měli toužit v Třinci a ve Spartě.

"O Ondru stál Čerepovec delší dobu. Vlastně už od chvíle, kdy tam na jaře 2012 skončil," řekl serveru hokej.cz hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší. "Zástupci Čerepovce vyvolali jednání a docílili výměny, s níž Ondra musel souhlasit. Stalo se, pak jsme se velmi rychle dohodli," dodal Vůjtek.

Obránce se na návrat těší

Severstal, jemuž v uplynulém ročníku těsně unikl postup do play off, získal práva na Němce za výběr v prvním kole draftu (nově Jarmarku talentů) KHL 2016. A měl by v jeho mužstvu hrát za totožných podmínek, jaké měl ve slavném CSKA.

"Musím říci, že to beru velmi pozitivně. V CSKA jsem byl spokojen, organizace funguje bezvadně, což je hlavně zásluha Sergeje Fjodorova. Teď jdu do klubu, který velmi dobře znám. V Čerepovci jsem prožil dvě hezké sezony, navíc se znovu potkám s trenéry Václavem Sýkorou a Rostislavem Haasem, s nimiž jsem spolupracoval ve Lvu," pochvaloval si Němec.

Vedení ruského celku, v němž působí i gólman Jakub Štěpánek. ho však toužilo získat zpět do svých řad bez ohledu na jmenování nového kouče Sýkory, jenž v klubu působil již v minulé sezoně na pozici konzultanta.

"Klub měl o Ondru Němce zájem bez ohledu na to, jestli u mužstva bude Václav Sýkora, nicméně je to bezpochyby výhoda. Dobře se znají, bude to plus pro všechny," domnívá se Vůjtek.

Němec v KHL působil kromě CSKA, Lva a Čerepovce také v Atlantu Mytišči, kde načínal minulou sezonu. Během ní odehrál v lize včetně play off celkem 65 utkání a připsal si 20 bodů za pět branek a 15 asistencí. V extralize oblékal dres Vsetína a Karlových Varů, s nimiž dosáhl v roce 2009 na domácí titul.

reklama