reklama

Reprezentanti, nevěšte hlavy. Jeden propadák nic neznamená

Zklamání českému týmu po ostudě v Rusku může pouze pomoct. Zklamání českému týmu po ostudě v Rusku může pouze pomoct. autor: Reuters
Hokejová reprezentace by neměla věšet hlavy. Propadák na turnaji v Rusku jí může spíše pomoct než uškodit.

Praha - Nic se neděje, sezona jde dál. Takže hokejisti, nevěšte hlavy, protože jeden propadák ještě vůbec nic neznamená.

To tvrdí uznávaný expert České televize Martin Hosták i bývalý trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička o ostudném vystoupení Hadamczikovy party na turnaji v Rusku.

Reprezentace i s osmi borci z NHL vyhořela ve všech třech zápasech a postarala se o nejhorší výsledek v historii turnajů Euro Hockey Tour.

Žádná velká tragédie, prostě se nedařilo

Prohry 2:3 s Finskem, 0:6 s Ruskem a 0:4 se Švédskem navíc bijí do očí v kontrastu s vítěznou jízdou na listopadové Karjale. Co se s tím skvělým týmem stalo?

"Teď se prostě nedařilo. To se nedá nic dělat. Trenéři si musí sednout, celý turnaj rozebrat a najít příčiny, proč tomu tak bylo. Žádnou velkou tragédii bych z toho ale nedělal. To, že se nepovede jeden turnaj, přece neznamená, že je tým v krizi," říká Aktuálně.cz Hosták.

"Přesně tak. Šampionát je daleko a času poskládat fungující tým je ještě mnoho, žádnou velkou váhu bych těm výsledkům nedával," potvrzuje Růžička.

Špatná koncovka. Už celou sezonu

"Neviděl jsem ty zápasy celé, ale už pohled na výsledky mluví jasně. Nedávali jsme góly, na tom je třeba zapracovat. A zdaleka to není jen o tomto turnaji. Málo branek jsme stříleli i na Karjale," všiml si dále Růžička.

"Jenže problém v Rusku byl v tom, že ty góly ani nebylo z čeho střílet. Šancí bylo málo. Ale opravdu si nedovedu vysvětlit, jak je to možné. Tým jsme měli výborný, jedna formace byla lepší než druhá," namítá nechápavě Hosták a dál přemýšlí.

"Možná v tom bude ten problém. V hlavách mohl být triumf z Finska, žádná z formací to nevzala na sebe," říká.

Pozitiva? Nezklamal Salák

"Naštěstí to ale přišlo ještě v přípravě na šampionát, takže je dost času říct si, že takhle to dál nejde. Klidně vyměnit pár hráčů a začít od začátku. I v té hrůze se dalo najít pár pozitiv," dodává bývalý hokejista.

Jenže těch nebylo moc. Obraně chyběl důraz, soupeři reprezentaci jasně přehrávali v osobních soubojích i v bruslení. Celé hře chyběl systém. To uznal včera večer i trenér Alois Hadamczik.

Proto se v mizérii topily i taková jména jako Tomáš Plekanec, Michael Frolík nebo Jakub Voráček. Fantom extraligy Martin Růžička se na led pořádně dostal dokonce až v poslední třetině na turnaji.

"Alespoň, že znovu dobře zachytal Salák. Sice to nebyl tak skvělý výkon jako na prvním turnaji, rozhodně se ale nedá říct, že by góly šly na jeho vrub," uzavírá Hosták.

reklama