reklama

Revoluce požrala své stoupence. Extraligu povede svaz

Novým ředitelem soutěže se stane Josef Řezníček

Praha - Očekávané se stalo skutkem. Extraligové kluby, které v prosinci vypověděly smlouvu s Českým svazem ledního hokeje, nejenže nezískaly nového marketingového partnera, kvůli čemuž smlouvu vypovídaly, soutěž už si navíc samy nepovedou.

Od prvního června, kdy vyprší výpovědní lhůta dvanáct let stará smlouva mezi ČSLH a Asociací profesionálních klubů ledního hokeje, převezme nadvládu nad extraligou český svaz.

Na svém čtvrtečním jednání o tom rozhodl jeho výkonný výbor.

Čtěte také:
Peníze fuč. Manažeři extraligy loví v prázdném rybníku
O přenosy z extraligy má zájem exfotbalový šíbr Vacek
Sundejte i slogan, vyzvalo Plzeň vedení extraligy

Výkonný výbor ČSLH, který rozhodl o tom, že svaz povede extraligu sám, angažuje na pozici ředitele extraligy rekordmana v počtu extraligových startů a někdejšího obránce Karlových Varů, Plzně či Olomouce Josefa Řezníčka.

Josef Řezníček Josef Řezníček Foto: ČTK

Na tiskové konferenci to potvrdil prezident ČSLH Tomáš Král.

Podle něj byla hlavním důvodem, proč svaz nepřistoupil na nové podmínky APK LH, snaha většiny extraligových klubů nejvyšší tuzemskou soutěž uzavřít. Proto se svaz rozhodl vést extraligu sám.  

Král zároveň potvrdil, že rozhodnutí o případném uzavření extraligy chce ČSLH nechat na volební konferenci, která se uskuteční 16. června.

"Konference si rozhodne, jakým směrem chce jít. Považujeme za neseriózní a neslušné, abychom nové vedení zavázali nějakou smlouvou, která je pro něj zavazující nebo nedobrá pro nové vedení," uvedl Král.

reklama