reklama

Réway o své záhadné nemoci: Zatím nevím, zda budu pokračovat v kariéře, operace mi snad nehrozí

Martin Réway Martin Réway autor: ČTK
Slovenský hokejový útočník Martin Réway po letošním mistrovství světa podepsal nováčkovskou smlouvu s Montrealem Canadiens, ale kvůli srdečním problémům musel ještě před začátkem kempu přerušit sezonu. Dnes je jisté, že celý hokejový ročník 2016/17 vynechá a stále se neví, zda bude vůbec v kariéře pokračovat. O svých zdravotních problémech promluvil Réway poprvé ve středu ve slovenském Martine, kde se sešla reprezentace a Réway se po delší době potkal se svými spoluhráči s národního týmu a trenérem Zdenem Cígerem.

Praha - Léčba zánětu srdečního svalu slovenského talentovaného útočníka Martina Réwaye pokračuje. Jednadvacetiletý hráč Montrealu Canadiens zatím neví, zda bude pokračovat v aktivní kariéře. Napovědět může nejbližší kontrola u lékaře, kterou absolvuje na konci ledna příštího roku.

Réway nejspíš zmešká celou sezonu, slovenský hokej může zaplakat ještě víc než dřív Réway nejspíš zmešká celou sezonu, slovenský hokej může zaplakat ještě víc než dřív Čtěte zde

Příčinu onemocnění lékaři nezjistili

"Užívám léky, sedím doma, mám klidový režim bez většího pohybu. Komunikuju s lékaři, a protože nenastaly žádné komplikace, tak jsem nemusel zpátky do nemocnice. Operace už mi snad nehrozí, na kontroly chodím každé dva měsíce. Zatím svou budoucnost neznám a ani by jsem podle smlouvy o ni neměl mluvit," řekl Réway slovenským novinářům ve středu v Martine, kde se střetne slovenská hokejová reprezentace proti výběrem tamní nejvyšší hokejové ligy.

Přestože od virového onemocnění, které vyústilo v zánět srdečního svalu uběhly už tři měsíce, tak lékaři stále neobjevili příčinu. "Doteď neznám příčinu, tréninků bylo hodně, ale cítil jsem se v pohodě. Až potom jsem dostal teploty a hospitalizovali mě v nemocnici. Přesouvali mě z jedné nemocnice do druhé, ale stále nemohli přijít na diagnózu, podařilo se to až v Piešťanech, kde mi předepsali léčbu," pokračoval Réway.

Montreal na Réwaye nezapomněl

Réway sice neprožil letos povedené mistrovství světa, ale přesto se dočkal nováčkovské smlouvy od Montrealu Canadiens. Tedy týmu, který jednadvacetiletého rodáka z Prahy draftoval v roce 2013 ve čtvrtém kole. "Vedení Montrealu moje nemoc samozřejmě mrzí. Navíc, když se mi to stalo jen týden před začátkem kempu. Stále mě podporují a jsem s vedením v kontaktu," prozradil Réway, že na něj kanadský klub nezapomněl.

Během léčby srdce se musí Réway vyhýbat veškeré fyzické aktivitě, a tak si krátí dlouhé chvíle sledováním české extraligy nebo Slovanu Bratislava v KHL. "Kvůli nemoci jsem ztratil mnoho kilogramů a jsem rád, že se mi povedlo některé nabrat zpátky," popsal úskalí nebezpečné nemoci bývalý hokejista pražské Sparty.

Trenér slovenské hokejové reprezentace Zdeno Cíger pozval Réwaye na exhibiční zápas slovenské reprezentace, aby se mladý útočník ujistil, že s ním kouč nadále počítá. "Pan Cíger byl za mnou v Dolním Kubíně, ale i tak bych se přišel podívat na zápas. Jsem rád, že jsem můžu po delší době vidět kluky, v poslední době nemám moc příležitostí vidět své spoluhráče. S trenérem národního týmu mám dobrý vztah. Voláme si a nechce, abych vypadl z reprezentace," dodal na závěr Réway.

reklama