reklama

Richter: V přesilovkách musíme víc clonit a dorážet

Pavel Richter věří, že pokud český tým zlepší přesilovky, bude se rychleji dostávat do vedení a odehraje přesvědčivější zápasy než proti Itálii Pavel Richter věří, že pokud český tým zlepší přesilovky, bude se rychleji dostávat do vedení a odehraje přesvědčivější zápasy než proti Itálii autor: Reuters
Bývalý útočník Pavel Richter rozebírá české zápasy proti čtveřici papírově slabších soupeřů

Praha - Mnohem víc práce, než se původně čekalo, měli čeští hokejisté se zdoláním Italů.

Těsné vítězství 2:0 si zajistili až v samém závěru, když v 56. minutě přidal druhou branku Jaromír Jágr.

"Žádné z těch utkání nebude snadné. Každý si myslí, že z těch čtyř zápasů získáme s přehledem dvanáct bodů a bude hotovo. Jenže to jsou všechno hrozně těžké zápasy a viděli jsme, že už se některé mančafty spálily," upozorňuje tradiční expert Aktuálně.cz Pavel Richter, který byl nakonec i přes nepřesvědčivý výkon s výsledkem spokojen.

"Všechna ta mužstva dobře bruslí a to se pak rozdíly smazávají. Není nic lehkého překonat ten obranný val," zkouší se bývalý útočník vžít do současného týmu.

Utkání se podle mistra světa z roku 1985 mohlo zlomit daleko dřív, jenže tomu chyběl úvodní gól.

"Kdybychom vedli dřív, tak by Italové tu obrannou hru víc otevřeli a my bychom do ní mohli daleko lépe chodit. Pak by ten výsledek byl vyšší," je si jist. "Když to ale dlouho zůstane 0:0, tak takový stav začíná být nebezpečný."

Těsné výhry? To bude stačit

Podobně obtížná utkání čeká Richter i od střetnutí s poslední trojicí soupeřů v základní skupině - Dánskem, Norskem a Francií.

"Myslím, že budeme rádi, pokud přes ty další zápasy přejdeme tak jak proti Itálii. A to podle mě ještě byli z těch čtyř mančaftů nejslabší. Měli sice svoje šance, nastřelili tyčku, ale aby ty lepší týmy přetlačili, to ne," říká.

"Je to hodně zamotané a zajímavé. Ještě že Švédové neprohráli s Nory," připomněl variantu, která by český boj o postup hodně zkomplikovala. "Každý zápas je teď klíčový."

Zlepšit přesilovky

Jak už Richter nastínil, důležité pro jejich zvládnutí bude, aby mužstvo co nejdřív získalo jistotu a půdu pod nohama. A k tomu by mu pomohl rychlý gól. "Snad příště nějaký dáme už v první třetině, to se nám pak bude hrát snáz."

Přispět by k tomu měly i přesilovky, v nichž se však českému týmu zatím moc nedaří. Ve čtyřech duelech využil jen tři. "Pořád to zkoušíme hrát moc do kombinace. Dneska se to v moderním hokeji hraje tak, že někdo vždycky stojí před bránou, cloní, tečuje střely, doráží," nabádá Růžičkovy svěřence.

Přes dosavadní komplikace strach, že by Češi do vyřazovacích bojů nepostoupili, nemá.  "Je vidět, že mužstvo má svou vnitřní sílu, hráči si pomáhají navzájem a to je dobře," těší jej.

reklama