1. 4. 2012 18:08
Dynamo Moskva - Petrohrad 3:1, stav série 3:0
Miloš Říha
Miloš Říha | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva - Hokejisté Petrohradu pod vedením českého trenéra Miloše Říhy prohráli i třetí zápas semifinálové série KHL s Dynamem Moskva a za stavu 0:3 jsou na hraně vyřazení.

Dynamo dnes v prvním domácím utkání zvítězilo 3:1 a v úterním čtvrtém duelu může slavit před vlastními fanoušky postup do finále.

Říha po jednozápasové pauze vrátil do branky Jakuba Štěpánka, který držel čisté konto do 36. minuty. V ní ho překonal Dmitrij Višněvskij a vyrovnal tak na 1:1, protože hosté od 31. minuty vedli po brance Vladimira Tarasenka.

Červenka přihrál na vítězný gól Omsku v prodloužení

Vítězný gól vstřelil v 53. minutě Michail Anisin, jenž dostal přihrávku od českého obránce Filipa Nováka a tvrdou ranou nedal Štěpánkovi šanci. Vedení pojistil dvě minuty nato v přesilovce při vyloučení petrohradského útočníka Petra Průchy střelou do horního růžku Štěpánkovy branky Konstantin Gorovikov.