Rolinek: Proč nedáváme góly? Hrajeme totiž na půl plynu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 12. 2012 7:00
Jeden z favoritů na mistrovský titul Salavat Julajev Ufa v Praze utrpěl debakl 1:6, a v součtu se středečním zápasem v Bratislavě tak vstřelil jediný gól.
Tomáš Rolinek přiznal, že prohra 1:6 v Praze je vyústěním špatného rozpoložení hráčů Ufy | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté pražského Lva šestou výhrou z posledních osmi utkání v Kontinentální lize dokázali, že se vrátili zpět na vítěznou vlnu z úvodu sezony.

V pátečním zápase to poznal jeden z favoritů na mistrovský titul Salavat Julajev Ufa. Vítěz předminulého ročníku totiž v Praze utrpěl debakl 1:6, a v součtu se středečním zápasem v Bratislavě tak vstřelil jediný gól.

"Hráli jsme ten konec strašně, v tý třetině nám to tam napadalo, určitě jsme tu neměli dostat takovej debakl. Jeden vstřelenej gól ve dvou zápasech to je jen vyjádření střelecký krize, ve který jsme," řekl Aktuálně.cz po zápase útočník Ufy Tomáš Rolinek, kapitán mistrů světa z roku 2010.

Tomáši, proč podle Vás došlo k takovému debaklu?
To je jednoduchý, v první třetině jsme měli přesilovku pět na tři, měli jsme šance jít do vedení, ale nepovedlo se. Lev byl trpělivej, čekal na svou příležitost. V přesilovce dali na 2:1 a pak hned na 3:1, tam se to celý lámalo.

Ve středu jste v Bratislavě nedali gól vůbec, dnes jen jeden. Čím to je?
To je hrozný, navíc ten gól dal obránce. Za šest třetin jsme my útočníci nebyli schopní realizovat naše šance. Dát gól z těch našich šancí v první a druhé třetině, věřím, že body bysme si odvezli.

Dnes byli hráči Lva osmkrát vyloučení, hráli jste dvakrát v pěti proti třem, ale ani jednu přesilovku jste neproměnili...
S přesilovkama máme problém už víc zápasů za sebou, dneska se to jenom potvrdilo. I když se tomu na tréninku věnujeme, tak se mi zdá, že v zápase to hrajeme na půl plynu a nejsme stoprocentně koncentrovaní.

Navíc vás teď čeká zápas na ledě CSKA Moskva, další těžký zápas. Co musíte změnit, abyste zase góly dávali?
Musíme to zlomit bojovností, chodit víc do brány, víc střílet a hrát jednodušší hru. Když se nedaří dávat, tak vždycky musíte začít od jednodušších věcí a doufat, že tím tlakem do brány si vynutíte šance a někde se něco odrazí.