reklama

Rozčarování v Třinci: Slabí gólmani a hráči nehrají na doraz

Peter Hamerlík po čtvrtém gólu Litvínova střídal. Turek přiznal, že jsou gólmani Třince slabí dlouhodobě Peter Hamerlík po čtvrtém gólu Litvínova střídal. Turek přiznal, že jsou gólmani Třince slabí dlouhodobě autor: Eduard Erben
"Takhle se o play-off nehraje. Slabě hrál tým a slabě chytali gólmani," zlobil se po včerejším zápase Josef Turek, trenér Třince. Oceláři si komplikují postup do play-off.

Třinec - Rozčarování, nervozita a zloba. Takové pocity se večer mísily v Třinci. Oceláři doma prohráli 2:5 s Litvínovem a fanoušci je z ledu vypískali.

Na takové výsledky totiž Werk aréna zvyklá není. Hlavně ne se soupeřem, u kterého dlouhá léta spíše platilo, že si z Třince odvážel vysoké příděly.

Oceláři, kteří ještě před měsícem v tabulce Tipsport extraligy proháněli vedoucí Plzeň, nebodovali počtvrté v řadě a celkově z posledních devíti utkání osmé prohráli.

Trenér: Hráči nehrají na doraz a gólmani jsou slabí

"Hráči nehrají na doraz. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat," odpověděl drsně hodně zklamaný trenér Josef Turek na otázku, co s jedním z favorizovaných celků soutěže je.

Vyčinil upřímně a tvrdě hráčům a trochu nezvykle i brankářům: "Dnes to bylo od nás hodně slabé, takhle se o šestku nehraje. Slabě hrál dnes tým a slabě nám zachytali i brankáři," vyčítal Turek.

"S brankáři je to dlouhodobější. Není to ono, co víc vám mám k tomu říct? Když jsme dávali hodně gólů, tak to šlo. Dnes jsme dostali zase hodně laciné branky. Hlavně ten švih zpoza modré čáry."

Třinec si to s Kladnem rozdá o šestku

Místo pohodlného přímého postupu do čtvrtfinále teď budou muset Oceláři bojovat. Jejich situaci naštěstí pro ně ještě více nezkomplikovali jiní.

Osmé České Budějovice totiž prohrály se Zlínem a jsou z boje o šesté místo venku, takže si to Oceláři rozdají jen s Kladnem. Dvě kola před koncem sice mají pohodlný náskok čtyř bodů a k jistotě jim stačí získat dva, při pohledu na rozpis zápasů už ale při současné formě tak klidní být nemohou. 

V neděli jede Třinec na led první Slavie, v úterý končí základní část doma s druhou Plzní.

Polanský: Mysleli jsme, že s Litvínovem nemůžeme prohrát

"Mysleli jsme si a měli jsme to tak před zápasem v hlavách, že s Litvínovem doma nemůžeme prohrát," krčil rameny po zápase třinecký útočník Jiří Polanský.

"Měli jsme vyhrát. Už bychom měli klid. Místo toho nám úplně zbytečně začíná play-off už v 51. kole základní části," dodal Polanský.

"Tabulku jsem nesledoval, ale dnes večer se už na ní musím podívat. Na druhou stranu my nemáme co kalkulovat, prohráli jsme poslední čtyři zápasy. Ještě nedávno jsme přitom sledovali čelo ligy, teď nás ale čeká ještě těžší práce."

Francouz: Ještě to bude boj

Na opačné straně panovala naprostá spokojenost. Litvínov v Třinci splnil do puntíku plán. Na ledě navíc jasně dominoval.

"Přesně tak jsme tady přijeli hrát. Chtěli jsme to dobře odbránit, hrát tady hokej, změnilo by se to v tenis a skončilo to třeba 7:5 pro ně. Třinec na tohle čeká, tohle chce, protože útok má obrovský silný," řekl brankář Vervy Pavel Francouz, který překvapivě v zápase neměl moc práce.

Litvínov je pátý a na sedmé Kladno má náskok pěti bodů. "Že jsme ve čtvrtfinále bych ale věřil jen v případě, že Kladno i Budějovice dnes prohrály. To se v případě Kladna nestalo, takže to bude boj do posledního zápasu."

Litvínov v neděli Kladno hostí na svém ledě.

reklama