reklama

Zlínský Köhler byl během pár minut hrdinou i padouchem

Bedřich Köhler. Bedřich Köhler. autor: Lukáš Drštička
Ani druhý semifinálový pokus hokejistům Zlína nepřinesl úspěch.

Třinec - Ani druhý semifinálový pokus hokejistům Zlína úspěch nepřinesl. Navzdory zlepšenému výkonu podlehli v Třinci 2:5 a osudná se jim stejně jako v prvním utkání stala prostřední dvacetiminutovka, ve které Oceláři třemi góly nakročili k druhému vítězství v sérii.

"Rozhodl můj debilní faul"

Zlín byl v první části jako vyměněný, jenže pak jeho zlepšený výkon potopily fauly, oslabení a nedisciplinovanost. Jako ve středečním utkání.

"Rozhodl můj debilní faul, zachoval jsem se tam jak lajdák. Šli jsme do tří, dostali jsme gól, bylo srovnáno. Pak jsem dostali těsně před sirénou ještě jeden a už jsme dotahovali," kál se zlínský útočník Bedřich Köhler, který byl přitom ještě chvíli předtím po svém gólu na 2:1 za hrdinu.

Ve středu Zlín dostal ve druhé části čtyři góly, tentokrát o branku méně. Ševci přitom úvodní část zápasu zvládli na výbornou a mohli vést i větším rozdílem než 1:0.

"Dalo se z toho vytěžit více, ale teď už to je jedno. Play off je o disciplíně, v tomhle jsou Třinečtí zatím lepší. Ve středu jsme měli moře vyloučení, dneska to samé. Ten můj faul se nedá omluvit. To rozhodlo utkání," zopakoval Köhler sebekriticky.

Zlínští se příliš oddávají emocím

Ukočírovat emoce, to je zatím kardinální zlínský problém. Své o tom ví i kouč Rostislav Vlach, který na tři zápasy přišel o dodatečně potrestaného Zámorského za jeho středeční zákrok na Růžičku.

"Jasným faulem nám udělal komplikace v nominaci. Je už svým způsobem zkušený hráč, měl by mužstvu pomáhat jiným způsobem než takhle. Nevím, jestli to byla příliš velká motivace, nějaká vyhecovanost. On nebo Köhler jsou zkušení hráči, měli by se s tíhou okamžiku umět vyrovnat," řekl Vlach.

Zlín má po dnešku ještě pádnější důkaz, že bez přísné disciplíny na ledě to proti Třinci nepůjde.

"První třetinu jsme hráli disciplinovaně. Dokázali jsme držet taktiku, pak přišla vyloučení a toto otočilo zápas. Doufám, že doma to zlepšíme. Oni mají strašně šikovné hráče, kteří si v přesilovkách umí vytvořit tlak a šance," řekl Köhler.

reklama