Rozjela se příprava na NHL, do hry naskočili čtyři Češi

22. 9. 2014 7:18
Hráči Calgary slaví gól TJ Brodieho proti Edmontonu
Hráči Calgary slaví gól TJ Brodieho proti Edmontonu | Foto: Reuters

New York - Pěti zápasy odstartoval v neděli program celkem 105 přípravných utkání před NHL. Ze čtyř českých hokejistů, kteří zasáhli do hry, se žádný bodově neprosadil.

Největší prostor dostal obránce Ladislav Šmíd, který v dresu Calgary při prohře v Edmontonu 1:3 strávil na ledě 21:07 minuty, a to ještě čtyři minuty odpykal na trestné lavici.

Dvojí české zastoupení bylo v druhém duelu mezi stejnými soupeři na ledě Calgary, které vyhráli Flames 1:0. V barvách vítězů nechyběl útočník Jiří Hudler, za Oilers sehrál přes 20 minut obránce David Musil. Syn mistra světa z roku 1985 Františka Musila působil v uplynulé sezoně na farmě v Oklahoma City a čeká na premiéru ve slavné soutěži.

Za Buffalo, které podlehlo na ledě Washingtonu 0:1, nastoupil Václav Karabáček. Osmnáctiletý útočník, jehož si Sabres vybrali v letošním draftu jako 49. hráče v pořadí, v minulém ročníku hrál juniorskou QMJHL za Gatineau, kde by měl i pokračovat.

Přípravné zápasy před NHL:

Carolina - Columbus 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: 13. Sekera, 25. Riley Nash, 53. Terry - 15. a 33. Atkinson, 18. N. Foligno, 24. Hoeffel.

Washington - Buffalo 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 14. Burakovsky.

Columbus - St. Louis 4:3 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 3. Rychel, 35. Wennberg, 40. Jenner, 63. Heatherington - 14. Lehterä, 41. Tarasenko, 50. Wännström.

Edmonton - Calgary 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 2. M. Roy, 9. Schultz, 27. Nugent-Hopkins - 5. Glencross.

Calgary - Edmonton 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 23. Brodie.